Země

4 místa, která musíte navštívit na Floridě

Navštivte svůj vysněný americký ráj, Floridu, kde zažijete pravý americký život, pohodu a krásné pláže. Co však opravdu stojí za to na Floridě navštívit?

Nesmí chybět Miami

Miami je místem, které nesmíte při návštěvě Floridy vynechat. V Miami na vás čekají dlouhé pláže, ideální vlny pro surfaře, party až do noci a dobře vypadající lidé. Toto město patří k největším v jihovýchodní části Floridy a je také druhým největším v celém státě. Našli byste ho někde mezi národním parkem Everglades a Atlantským oceánem. Valnou částí populace jsou Hispánci, tudíž očekávejte, že všude kolem sebe uslyšíte Španělštinu. Navštivte také slavnou Miami beach.

Národní park Everglades

Pokud se vydáte do Miami, máte to do národního parku v jižní části Floridy Everglades už jen kousek. Těšit se můžete na rozsáhlé mokřady s jedinečnou faunou i flórou. Turisté navštěvují tento park především proto, aby na vlastní oči viděli aligátory, které si dokonce mohou pochovat, jinde dokonce ochutnat aligátoří masu. Projet se zde můžete na tzv. airboats, vznášedlu poháněném vrtulí, které vás provede přes tento park.

Key West

Pokud vás v kapse zrovna svrbí velké množství peněz a máte čas, vydejte se na nejjižnější bod Spojených států, které tvoří souostroví Florida Keys. Jedná se o 6 km dlouhý ostrov. Najdete zde krásné písčité pláže, romantické palmy a nádherné západy slunce. Key West popravdě dost připomíná pláže Karibiku.

Kennedyho vesmírné středisko

Vynechat nesmíte ani návštěvu vesmírného střediska. Na východním pobřeží Floridy naleznete největší americkou kosmickou základnu Eastern Test Range skládající se ze dvou částí. Čeká na vás 55 km dlouhé a 10 km široké středisko, ve kterém pracuje více než 17 tisíc osob a nechybí zde vlastní centrum pro návštěvníky. Prohlédnout si můžete expozice o dobývání vesmíru, budoucnost vesmírných letů, užít si IMAX kinu a maketu raketoplánu Explorer v životní velikosti.