Země

Co potřebujete vědět, než se vydáte do Laosu?

Laos byste našli v jihovýchodní Asii vedle Thajska, Kambodži a Číny. Laos je státem vnitrozemským, ale i tak má mnoho krás, které může nabídnout. V této zemi plyne čas velmi pomalu a tamější kultura byla ovlivněna francouzskou kulturou. Co byste však měli vědět, než do Laosu vyrazíte?

Kus Francie v Laosu

Ano, i v Laosu si můžete dopřávat romantických kaváren, baget a francouzského stylu, který je mnohdy součástí turistických center v Laosu, například Luang Prabang. Obyvatelé Laosu vás překvapí svou příjemností, jsou usměvaví a velmi přátelští. Ještě před několika lety byl Laos celkem nedotčeným a turisté sem neproudili tak hojně jako nyní, přesto se zde stále udržují tradice a zachovává se tradiční kultura, to může být pro návštěvníky velmi zajímavé.

Jak se dostat do Laosu, kde bydlet?

Nejlepší je pro vás jistě cesta přes Thajsko. Kupte si letenku do Bangkoku a až poté cestujte do hlavního města Laosu Vientiane, zvolit můžete cestu vlakem, autobusem či letadlem. Při vstupu do Laosu budete potřebovat také vízum, které nejlépe získáte na thajsko-laoské hranici. Nezapomeňte si sebou sbalit pár fotek na vízum. Co se týká ubytování, můžete jej hledat předem přes cestovní kanceláře či zvolit hledání až na místě. Možná vás to překvapí, ale ubytování v hotelích je o něco dražší než v Thajsku. Volte spíše menší penziony, které jsou cenově přístupnější.

Důležité informace

Návštěva Laosu je také celkem bezpečná, jelikož je zde kriminalita na nižší úrovni. Dorozumíte se zde anglicky, francouzsky spíše ne. Pokud navštívíte domácnost tamějších obyvatelů či buddhistický stánek, měli byste si vyzout boty a v žádném případě nesmíte někomu sahat na hlavu. Myslete na to, že Laosané jsou věrni buddhistické tradici a vše řeší s klidem. Spěch a nervozita zde ztrácí význam a vy byste je měli nechat za hranicemi země. Užívejte si v Laosu klidu a nádherné přírody.