Země

Guadeloupe – perla Karibiku

Tento tropický ráj byste našli v Karibském moři přibližně 600 km na sever od Jižní Ameriky 600 km na východ od Dominikánské republiky. Jako integrální část Francie je Guadeloupe součástí Evropské unie.

Jedná vlastně o dva větší ostrovy navzájem spojené úzkou šíjí a několik menších ostrovů, které jsou součástí Malých Antil. Na Guadeloupu žije přibližně 417 tisíc obyvatel, nejvíce v hlavním městě Basse-Terre, ležícím na jihozápadním pobřeží ostrova. Většina z nich jsou potomci afrických otroků a francouzských osadníků.

Charakteristika ostrova

Dva ostrovy, které Guadeloupe tvoří, jsou těsně vedle sebe, ale velmi se od sebe liší. Východní část zvaná Grande-Terre je mírně zvlněná krajina pokrytá plantážemi cukrové třtiny. Zde se nachází většina hotelů a romantický až idylický ráz mu dodávají malé zátoky s klidným, křišťálově čistým mořem, bílým pískem a bohatou vegetací.

Basse-Terre, západní polovina ostrova je tvořena horami a kopci pokrytými nepropustným deštným pralesem spadajícím do hlubokého údolí, kam spadají úžasné vysoké vodopády a jsou zde i termální prameny. Toto území je národním parkem, je zde také činná sopka La Sufri, která je častým výletním místem. Také tu najdete vyhlášenou potápěčskou lokalitu patřící k nejlepším na světě.

Guadeloupe je pověstný množstvím rozličných druhů palem, oleandrů, ibišků, magnólií a anthurií. Milovníci květin si zde opravdu přijdou na své. I proto je tato perla Karibského moře vyhledávaným turistickým rájem.

Dovolená na Guadeloupu

Představy o kouzelné dovolené na bílých plážích, ve stínu palem, s koupáním v

azurovém moři pod žhavým sluncem a potápění či šnorchlování kolem překrásných korálů, se vám na Guadeloupu splní do puntíku. Pro turisty je zde k dispozici ubytování ve více než 600 hotelů.

Ostrov vás oslní již při pohledu z letadla, neboť připomíná svým tvarem motýla porostlého bujnou zelení a jehož křídla jsou lemována bílými plážemi a tyrkysovým mořem.

Dovolená na Guadeloupu má řadu výhod. Není třeba vyřizovat žádné vízu, platí se zde eurem a lékařské služby jsou na úrovni Francie. Úředním jazykem je francouzština, v turistických oblastech je běžná angličtina a němčina. Počasí je zde ideální po celý rok a období dešťů není nijak dramatické.

Největší letovisko

Je jím Gosier, kam za odpočinkem a lenošením každoročně míří turisté z Ameriky i Evropy. Oblíbili si jej i gurmáni, které láká vůně vynikající kreolské kuchyně či místní rum. Obyvatelé se zde turistům plně věnují a starají se o jejich maximální pohodlí.

Aktivní pohyb

V hotelích najdete vybavení pro nejrůznější vodní sporty. K dispozici jsou i tenisové kurty a golfová hřiště. Populární atrakcí je potápění a šnorchlování v průzračných vodách. Ostrov můžete poznávat i ve vypůjčeném autě.

Leave a Comment