Země

Jáva: Která místa zde musíte navštívit?

Jáva je jedním ze 17 508 indonéských ostrovů. Pokud jste o ní prozatím příliš neslyšeli, je potřeba to napravit. Činné sopky, nádherná čajová a rýžová pole, jedinečná cibetková káva a vůně hřebíčku, to zcela vystihuje Jávu. Zavítejte na tento ostrov, na kterém sídlí i hlavní město Indonésie, Jakarta.

Ostrov vulkánů

Jáva je ostrovem vulkanického původu. Zajímavé však je, že je nejlidnatějším ostrovem světa, přesto se nemusíte bát, že by zde byla původní panenská příroda narušena. Jáva je ostrovem s velmi bohatou kulturou, nádhernou přírodou a liduprázdnou krajinou. Objevíte zde tropické deštné pralesy, ale i hory se subalpínskou vegetací. Zde se totiž mísí flóra dvou kontinentů, tedy Asie a Austrálie.

Kam vyrazit?

  • Jakarta: Navštívit musíte hlavní město Indonésie. Zde čekejte ruch, přelidněné ulice a mrakodrapy. Zde navštivte starý přístav Sunda Kelapa s tradičními dřevěnými rybářskými loděmi. Dopřejte si zde i místní specialitu s omáčkou z burských oříšků Gado Gado.
  • Pangandaran: Tato vesnice byla zničena vlnou tsunami v roce 2004. Život se však do této vesničky pomalu vrací. Navštívit zde můžete přírodní rezervaci s krásnými motýly, opičkami a poslouchat zvuky v džungle. Ubytovat se zde můžete v dřevěném srubu a dopřát si výtečnou nudlovou polévku s vejcem. Uvidíte zde pláže s černým pískem, na kterých můžete náležitě relaxovat.
  • Kraton: Za návštěvu stojí i Královský palác, který dodnes obývá sultán.
  • Borobudur: Největší stavba jižní polokoule a také největší buddhistický chrám světa, který byl vystavěn mezi 8.-9. stoletím. Z tohoto chrámu budete mít krásný pohled do okolí i na stále činnou sopku Merapi. Chrám vás snadno okouzlí i svou velikostí.
  • Gunung Merapi: Navštivte stále aktivní sopku.
  • Prambanan: Za návštěvu stojí i největší hinduistický chrámový komplex v celé Indonésii, který byl vystavěn v 9. století.