Země

Skvělé jídlo, přátelští lidé, nádherné pláže! To je dovolená ve Vietnamu

Rádi byste vyrazili na exotickou dovolenou plnou skvělého jídla? V tom případě vsaďte na Vietnam. Je proslavený svými skvělými pokrmy, překrásnými plážemi a jedinečnou atmosférou. Kupte si letenku včas a užijte si klidně několik týdnů v této jedinečné krajině.

Skvělé jídlo

Jelikož je vietnamská gastronomie ovlivněna francouzskými kolonialisty, můžete si tu například dopřát „pravou“ francouzskou bagetu, ale plněnou na vietnamský způsob. Tzv. Bahn Mi je vlastně světlá bageta, která je plněná většinou opečeným bůčkem či masem, zeleninou, bylinkami a dresinkem a chutná opravdu skvěle. Vynechat jistě nesmíte ani polévku Pho, která se připravuje z kuřecího, hovězího masa či z tofu. Vynikající jsou také letní závitky, různé saláty či další stovky druhů polévek. Ve Vietnamu se navíc najíte opravdu za pár korun, navíc připravované jídlo je z čerstvých ingrediencí a má vynikající chuť.

Navštivte město Hoi An

Velmi populární město ve Vietnamu, které bylo v průběhu 16. století důležitým námořním přístavem. Město vás překvapí svou architekturou, která je mixem různých stylů. Upřímně si nebude ani připadat jako ve Vietnamu. O významu tohoto města hovoří také to, že je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Ha Long Bay

Hojně navštěvovanou je také zátoka Ha Long, která vás okouzlí ostrovy vykukujícími z moře. Celé území celkem měří 1553 km². Jedná se o vápencové a břidlicové ostrovy, jejichž stáří je odhadována na 250 milionů let. Tato zátoka patří mezi 7 divů světa a zaručeně vás okouzlí. Zaplatiti si zde můžete 2-3 denní plavbu mezi ostrovy.

Ostrov Phu Quoc

Užijte si překrásné pláže na ostrovu Phu Quoc, na který se dostanete asi za hodinu letu ze Saigonu. Ostrov se nachází v Thajském zálivu a leží kousek od Kambodže. Přezdívá se mu Nefritový ostrov a nabízí vám pobyt na opravdu nádherných plážích.