Novinky TOP destinace Země

Srí Lanka

Navštívili jste již Srí Lanku? Říkat jí můžete také Šrí Lanka, nachází se v jihovýchodní Asii. Tento ostrovní stát je oblíbeným rájem turistů, a to protože má co nabídnout…

Tento ostrov se nachází v blízkosti Indie, od které je oddělen Palkovou úžinou. K významným městům zde patří ku příkladu Dehivala, Moratuva, Kandy, Jápané a trinkunámalé.

Srílanská demokratická socialistická republika nabízí rozdíly ve svém podnebí. Daří se zde deštným pralesům, ale také suchým místům, kde rostou monzunové lesy s cennými dřevinami, jako je například dřevo ebenovo či atlasové.

Sloni a diamanty pro štěstí

Co vás na tuto zemi naláká, jsou sloni. Původně tato země čítala velká stáda těchto zvířat, dnes jich však jen několik set kusů. Dále zde lidé jezdí za drahokamy, diamanty či grafity. Je zde možnost se této těžby účastnit, počítejte však s nemalou částkou za „vlezné“.

Varování

Tato země je pravidelně zatěžována tropickými cyklónami a tornády, které nedělají Šrí Lance dobrou reklamu. Před třinácti lety rovněž tuto zemi postihlo zemětřesení, po kterém se země regenerovala také z českých humanitárních příspěvků.

Místní

Místní lid je složen z Tamilů a Sinhálců. Počítejte s tím, že se obyvatelstvo dělí v rámci náboženského vyznání, a to na buddhisty, hinduisty a muslimy. Žije zde také mnoho potomků Portugalců a Nizozemců. Lidé se zde dožívají zhruba pětasedmdesáti let.

Národní poklad

Když se řekne Srí Lanka, každému naskočí především slovo „čaj“. I to je důvod, proč sem každoročně jezdí desetitisíce turistů. Zemědělství se svými rozsáhlými plantážemi zde, přeje čajovníku, ale i kosovým palmám (můžete si odtud přivézt fantastický kokosový olej, který využijete v kuchyni i kosmetice), dále je to kaučukovník, výborná rýže, maniok, batáty, cukrová třtina, ovoce, koření, ale významný je na Šrí Lance také rybolov.

Turistický ráj hned po Maledivách

… takový je oficiální statut této země, do které se dostanete nejen letecky za pomocí SriLankan Airlines, ale také po železnici (Railways) nebo lodní dopravou.