Tipy & rady Země

Unikátní atmosféra vás čeká na Kubě

Kuba je největším ostrovním státem v Karibiku. Výlet na Kubu je opravdu jedinečným zážitkem, zde se setkáte s nádhernými plážemi, zajímavými střípky z historie a nádhernou architekturou. Kuba je rájem pro fotografy a nadšené cestovatele. Kupte si letenku a naplánujte si cestu na Kubu, nebudete litovat. 

Unikátní Havana

Hlavním městem Kuby je Havana. Zde si přijdete na své, užívat si budete krásné architektury a ve Starém městě objevíte koloniální domy, paláce a opevnění ze 16. století. Určitě si dopřejte návštěvu náměstí Plaza de Armas a Plaza de la Catedral. Kuba je rájem amerických aut ze 40. až 60. let, které naprosto běžně brázdí tamější silnice. Užívat si pohled můžete na staré lincolny, buiky či fordy, kterým se zde říká „máquinas“. Typická fotka z Kuby musí být minimálně s jedním tímto auťákem.

Tabákové plantáže a čokoládovna

Kubu kromě starých amerických aut proslavily také doutníky. Na Kubě se nacházejí obrovské tabákové plantáže. Navštivte například oblíbenou plantáž Alejandra Robaina či největší exportní kubánskou továrnu na doutníky v Partágas. Užít si můžete také návštěvu čokoládovny ve vesničce Baracoy, kde můžete ochutnat místní čokoládu a užít si krásnou procházku. Zapomenout nesmíte ani na ochutnávku kubánské kávy.

Pro milovníky přírody

I milovníci přírody a zeleně si zde zaručeně přijdou na své. Za návštěvu jistě stojí národní parky Topes de Collantes, kde na vás čeká krásný vodopád, a Viňales, kde se nachází pohoří Sierra de Los Organon a spatřit můžete vápencové útvary zvané Mogoty. Zajímavá je také návštěva jeskynního systému Gran Caverna de Santo Tomas, který měří 46 km. Kochat se můžete neobyčejnou jeskynní atmosférou, podzemními bazény a potkat zde můžete i netopýry. Zajeďte si na Kubu a užijte si atmosféru připomínající dobu před 50 lety, s vynikající kávou, nádhernou přírodou a dokonalými plážemi.