Doporučujeme

Za dobrodružstvím na Azorské souostroví

Devět nádherným ostrovů s přírodou, o které se nám zdálo možná ve snu. To jsou Azorské ostrovy ležící uprostřed Atlantském oceánu mezi Evropou a Amerikou. I vy můžete objevit tyto jedinečné ostrovy, o kterých se u nás zatím příliš nemluví. 

Azorské souostroví

Hledáte-li místo, kde si odpočinete, ale zároveň budete objevovat nádhernou přírodu a užívat si nekončící zeleně, jsou Azorské ostrovy jako stvořené pro vás. Mimo sezónu je zde jen minimum turistů a i na těch největších přírodních atrakcích můžete být skoro sami a užívat si velkoleposti ostrovů. Azorské souostroví se skládá z devíti ostrovů, největší je São Miguel (759 km²), Pico, Terceira, São Jorge, Faial, Flores, Santa María, Graciosa, Corvo (17 km²), který je nejmenším z ostrovů. Azorské ostrovy náleží Portugalsku. A i když se o nich u nás příliš neví, cestovat na ně můžete z České republiky s přestupem v portugalském Lisabonu či Portu. Zvolíte-li dovolenou mimo sezónu, potěší vás i ceny letenek a tamějšího ubytování. Na fotce můžete vidět nejvyšší horu Portugalska i Azorským ostrovů na ostrově Pico.

Za přírodou

Azorské ostrovy podléhají subtropickému podnebí, ale jelikož leží uprostřed oceánu, je počasí na ostrovech často nevyzpytatelné. Běžně za jeden den prožijete na ostrově více ročních období. Ostrovům se také někdy přezdívá Malý Zéland a po příjezdu hned pochopíte proč. Ostrovy jsou dokonale zelené, obrostlé trávou a skrývají přírodní zázraky. Jelikož jsou sopečného původu, můžete se těšit na sopečná jezera, horké prameny, vodopády, kopce a jeskyně. Záleží jen na vás, který z ostrovů si vyberete. Letecky se dostanete na největší z nich do hlavního města Ponta delgada, na ostatní ostrovy můžete následně cestovat trajektem či letecky. Nezapomeňte však ochutnat zdejší ananasy a mléčné výrobky. Na ostrovech je totiž vedle turismu hlavním zdrojem příjmu zemědělství, a tedy i nespočet strakatých kraviček. Objevte krásy Azorských ostrovů, které uvidíte jen málokde a nezapomeňte odpočívat na plážích s černým pískem.