Doporučujeme Novinky Tipy & rady Zajímavosti

Exotické potápění

Potápění je pro svou exotiku a jistou dávku adrenalinu velmi vyhledávaným sportem. My Češi se nejčastěji vydáváme klasicky do Chorvatska ale také do Egyptu. Stále častěji nás láká také exotika, která nabízí skutečně nevšední zážitek. Svou roli hrají také náklady, neboť potápění není zrovna levný koníček. Pokud se rozhodnete vyrazit za akční dovolenou tohoto typu, nezapomeňte na cestovní pojištění.

Výběr nejlepších destinací

Kde je podmořský svět vůbec nejhezčí? O tom se vedou dlouhé debaty. My si nyní ukážeme ikonická místa, která jsou považována za ty nejlepší potápěčské destinace.

Austrálie
Kdo by neznal Velký bariérový útes? Jedná se o vůbec největší korálový útes na světě dlouhý celých 2 000 km. Vidět na něm můžete až 400 druhů korálů, 1 500 druhů ryb, delfíny, mořské želvy ale také velryby.

Kuba
Vyhlášená zátoka Maria la Gorda se nachází západně od hlavního města Havana. Ročně se do ní dostane pouze 350 potápěčů. Najdete zde nádherné koráli, rejnoky, barakudy a dokonce i žraloka obrovského.

Belize
Malinkatý stát ve střední Americe s nádhernými místy pro potápění. V oblasti Shark-Ray Alley se nachází korálové atoly, v Hol Chan korálové útesy s bohatým podmořským životem. Žijí zde velcí rejnoci, žraloci vousatí a obrovští.

Havaj
Opravdovou nádheru naleznete v havajské oblasti Maui. Díky tuhnoucí lávě se zde vytvořily roztodivné útvary, které jsou útočiště pro malé korálové žraloky, mořské želvy, rejnoky, velryby a mořské ježky.

Malajsie
Zde musíme vypíchnout především oblast Borneo-Sipadan. Koráli se zde vytvořily na vrcholu vyhaslé sopky. Kolem se vyskytují karety, želvy, barakudy, makrely, kladivouni a žraloci obrovští.

TIP: Cestovne poistenie

Jižní Afrika
Při zmínění Jižní Afriky se nám možná ihned vybaví žraloci. A je to skutečně tak. Zde se můžete setkat s velkou raritou, neboť je možné pozorovat nebezpečné žraloky bílé a tygří z bezprostřední blízkosti. Potápěč je spuštěn do moře v kovové kleci a následně je kolem něj naházeno syrové maso a krev. To při troše štěstí přiláká žraloky, kteří na klec rozdivočele útočí.

Pro více informací o cestovním pojištění přejděte na https://ergo.cz/.