Novinky

Cesta na Zanzibar. Na co se připravit

Plánujete poznat východoafrické pobřeží? Pak se stane Zanzibar vaší jasnou volbou. Tento název se týká stejnojmenného jižního ostrova a mimo jiné zahrnuje také severní ostrov Pemba. Zanzibar je v poslední době velice vyhledávanou destinací mnohých dobrodruhů a turistů vyžadujících něco jiného, než nabízí běžné evropské destinace.

Pokud se Afrika stala vaším cílem v letošním roce, pak se na takovou cestu připravte s dostatečným předstihem. Naplánovat byste si měli nejenom itinerář cesty, ve kterém nebudou chybět zajímavá místa a lokality. Důležité je vyřídit všechny potřebné papíry. Cesta na Zanzibar není to samé, jako když jedete autem do Chorvatska.

Vízum na Zanzibar

Jak asi správně tušíte, při dovolené na Zanzibar byste si měli zkontrolovat platnost vašeho cestovního pasu. Ta by měla být alespoň šest měsíců po tom, co vstoupíte na území tohoto ostrova. Tím druhým a také velice podstatným dokladem je samotné vízum.

K němu se každopádně můžete dopracovat dvěma odlišnými způsoby.

  • Vízum na letišti v Zanzibaru
  • Vízum na Velvyslanectví Tanzanie v Berlíně

První varianta je určitě komfortnější a nezabere vám moc času. Vízum na Zanzibar vás vyjde na 50 USD. Druhá možnost je stejně drahá, avšak za klasické vyřízení. To expresní stojí na velvyslanectví 70 USD. Navíc musíte počítat s náklady do Berlína.

Nezapomínejte na očkování

V rámci příprav dovolené na Zanzibar neopomíjejte ani na povinné očkování, které si diktuje sama Tanzanie, jejíž součástí Zanzibar je. A tím je očkování proti žluté zimnici. Na druhou stranu se zbytečně nelekejte, protože tato povinnost je spojena jen s příjezdem ze zemí, kde se žlutá zimnice vyskytuje.

V okamžiku, kdy se na cestu na Zanzibar dostatečně připravíte, vaše dovolená nebude činím narušena a vy se budete moci soustředit na překrásné pláže, teplé moře a spoustu přírodních krás této země.