Doporučujeme TOP destinace

Neunikátnější destinace světa: Antarktida, Itálie, Maledivy

Už vás nebaví stále stejná místa, která jsou navíc i přeplněná? Zde najdete tipy na jedinečné turistické destinace po celém světě! Budou vás inspirovat, ale také nabádat k tomu, abyste okusili jednotlivou kulturu daných zemí…inspirují vaši příští cestu. Jste připraveni zamilovat se do parádních míst? Snít o nerealistických cílech je jedna věc, druhá je uskutečnit to.

Neodepisujte Antarktidu jako zasněženou pustinu, překvapí vás

Antarktida rozhodně není cílem seznamu všech lidí, ale kdo miluje cestování, je výzvou. Potuluje se tu neskutečné množství zajímavé divoké zvěře. Také tučňáci jsou přirozeně zvídaví tvorové a přijdou k vám i blíže, než na vzdálenost kroku. Jsou schopni se vás dotknout a zkoumat, co máte na sobě. Přesně se tomuto druhu přezdívá „tuleň leopardí“. A velryby vám tu předvedou takovou show, že na ni do smrti nezapomenete.


Nabízí pro každého něco – od zasněžených kopců s výhledem na okolní hory až po zátoky plné ledovců, které lze projet na kajaku. Také kamenité pláže se zmíněnými tučňáky, jsou jako malé zabydlené osady.

Italské Dolomity lze navštívit prakticky kdykoliv, nudit se nebudete

Rozkládají se ve třech regionech na severu Itálie (Trentino Alto Adige, Friuli Venezia Giulia a Veneto). Jsou skvělým místem k návštěvě v každém ročním období. Během zasněžené zimy, je tu možnost lyžova. V létě či na podzim je k dispozici plno turistických stezek poskytujících spoustu příležitostí zahloubat se do přírodních krás.

Léto v Dolomitech také znamená mít možnost zúčastnit se jednoho z bezplatných koncertů pod širým nebem I Suoni delle Dolomiti – fantastického hudebního festivalu, kde jsou zváni nejlepší hudebníci z celého světa, aby hráli v otevřených prostorech údolíček a lesů. Není nic lepšího, než poslouchat kvalitní hudbu, když slunce vychází nad nádhernými horami.

Maledivy – nejúžasnější místo na potápění na světě

Neuvěřitelné množství útesů s křišťálově čistou vodou a hojným mořským životem, i o tom jsou Maledivy. Hejna ryb, ale také se tu vyskytují želvy a výjimkou nejsou ani žraloci.