Doporučujeme Novinky Ostatní Tipy & rady Zajímavosti

Historická Praha a největší moravská metropole Brno

Old Town Square in Prague, Czech republic

Ať už se člověk chystá na služební cestu, nebo na rodinný výlet, i hlavní město Praha nebo druhé největší město republiky má jistě co nabídnout. Historické jádro Prahy je unikátním dílem našich předků a Brno se může pochlubit největším vodním dílem na řece Svratce, Brněnskou přehradou. Projít tato dvě krásná města člověk nestihne za jeden den. Plný dojmů a zážitků se může těšit na další den. Důležité je v tomto případě příjemné ubytování.

Praha

Neskutečně krásná je historická část Prahy, která nabízí dokonalý pohled do minulosti. Turisté ze všech koutů světa se rádi vracejí a obdivují to, co nestihli při minulé návštěvě. Asi největšími lákadly jsou především Karlův most, Malá Strana a Staroměstské náměstí s neméně známým Pražským orlojem. Ale to je jen kapka v moři z toho, co lze v Praze zhlédnout. Lidé milují historii a rádi se dozví něco nového.

Ubytování Praha nabízí nejen v luxusních hotelích, ale také v apartmánech, které jsou plně vybaveny. Skvělou volbou je rovněž ubytování pro romantiky na lodích, které plují po Vltavě. Hauzi.cz nabízí široký výběr ubytování i pro rodiny s dětmi nebo s domácími mazlíčky.

Brno

Pro Brno je typický brněnský hantec, což je místní varianta češtiny. Málokdo jí dnes rozumí, ale Brňané jsou na ni náležitě pyšní. Moravská metropole nabízí nejen kulturní památky, ale je zde mnoho míst, která stojí za to navštívit. Je to například hrad Špilberk nebo Veveří, odkud je nádherný výhled na západ slunce. Lidé jsou tu milí a velmi pohostinní, navíc je Brno skvělým místem pro gurmány a milovníky dobrého jídla a pití.

Ubytování Brno poskytuje v rodinných penzionech, příjemných hotelových pokojích, luxusně zařízených hotelích, ale i v chatách v okolí Brna nebo v blízkosti přehrady. Hotelové resorty nabízejí wellness, sportovní vyžití pro každého a výtečnou kuchyni. Návštěvníci jistě nepohrdnou také vynikajícím moravským vínem, protože dlouhé vinice jsou jen několik kilometrů daleko.