Doporučujeme TOP destinace

Bahamy

Tato destinace je cestovateli velmi vyhledávaná už jen pro luxusní prostředí a průzračné moře. Oficiální název tohoto ostrova je Bahamské společenství, The Comminwealth od The Bahamas s hlavním městem Nassau, kde žije přes 222 tisíc obyvatel.

Ostrov je konstituční monarchií a co se týče náboženství, z dvaatřiceti procent zde naleznete babtisty. Dále jsou to anglikáni, římští katolíci, metodisté a protestanti. Domluvíte se zde bez problému anglicky, protože angličtinu mají Bahamy jako svůj úřední jazyk. Kdo však ovládá starou dobrou kreolštinu jako místní haitští přistěhovalci, bude se mu hodit.

Co se týče časového posunu, počítejte s pěti hodinami posunu. Bahamy patří k anglicky mluvícím zemím a jsou členem Commonwealthu. Leží v Atlantském oceánu jihovýchodně od Floridy a severovýchodně od Kuby.

Bahamy se rozprostírají na téměř tisíci ostrovech – třiceti větších a sedmi set menších a na 2400 korálových ostrůvcích.

Bahamy a Kryštof Kolumbus

Bahamy se dělí na okruhy, nejznámější jsou asi Bimini, Long Island a San Salvador. Jsou prvním místem, které Kryštof Kolumbus objevil, když plul do Ameriky. V roce 1492 totiž přistál na San Salvadoru. Většinu původního obyvatelstva pak Španělé odvezli jako otroky do zlatých dolů na Kubu a Haiti na zbytek obyvatel postupně vymřel.

Bahamy a Britové

Od sedmnáctého století se zde začali usazovat Britové a v roce 1717 se Bahamy staly britskou kolonií. Až v roce 1964 jim byla udělena samospráva a v roce 1973 pak nezávislost. Dnes je toto místo rájem turistů, Bahamy jsou rovinaté, nemají žádné větší pohoří, pouze rozlehlé pláže, které ocení právě milovníci slunění se. Podnebí na Bahamách je subtropické, ovlivňované Golfským proudem a teploty se zde vyšplhají v létě na osmadvacet stupňů Celsia, v zimě na jednadvacet. Jedná se o místo plné luxusu a bohatství, přepychového turistického ruchu, kterému podléhá především zámožná náročná klientela.