TOP destinace

Barbados

Pokud již plánujete dovolenou na příští rok, vyplatí se vyzkoušet Barbados. Nádherný ostrov na východní hranici Karibiku vás uchvátí průzračným mořem i krásnými ženami, počítejte však s tím, že tato dovolená vás vyjde zhruba na šedesát až sedmdesát tisíc za osobu.

Kam Češi dali oči?

Našinci je však bohužel tento ostrov stále neobjevený. Možná jde o výši ceny za pobyt, možná se nám tak daleko cestovat nechce. Třeba vás však naláká následující:

  • Ostrov má rozlohu čtyři sta třiceti kilometrů čtverečních a leží osamocen v Karibském moři východně od Malých Antil. Soukromí je zde nade vše – že by ideální místo pro milenecký pár?
  • Počátkem šestnáctého století byl Barbados obsazen Španěly, největší vliv zde však zanechali Britové během své koloniální éry – nemusíte se zde tedy bát, že byste se anglicky nedomluvili. Hlavou státu je zde i nadále britská královna, možná proto je tento ostrov nazýván „malou Anglií Karibiku“, což potvrzují místní anglikánské kostely a obrazy královny Alžběty. Kromě toho se zde každou sobotu konají dostihy, které přilákají nespočet turistů.
  • Abyste se dostali na tento ostrov, nepotřebujete žádné vízum, postačí vám cestovní pas platný alespoň šest měsíců po ukončení pobytu na ostrově. Nutné je akorát předložit zpáteční letenku.
  • Žádné očkování zde není třeba, pouze si s sebou přibalte medikamenty, které běžně užíváte – léky na migrénu, na zvýšenou teplotu, na střevní potíže a podobně. Lékařské služby zde pak mají britský standard.
  • Počítejte však s časovým posunem mínus pět hodin.
  • Místní měna je Barbadoský dolar, 1 BBD což je přibližně osm korun českých. Nejvýhodnější akceptovanou měnou zde jsou americké dolary, které lze na ostrově směnit bez problémů i na hotelech. Použít lze také bankovní kreditní kartu, kterou rovněž akceptují nejen hotely, ale také místní obchody.