Doporučujeme Novinky Tipy & rady Zajímavosti

Cestovní pojištění při cestě za exotikou je lepší nepodcenit

Stačí jen chvíle nepozornosti a bez pojistky vás čekají velké výdaje. Bohužel, stále se najdou cestovatelé, kteří hřeší na odpovídající cestovní pojištění a tím pádem hodně riskují. Přitom cena vynaložená za pojistné je obvykle jen zlomkem částky, na kterou by později vyšla průměrná pojistná událost. Zvláště pokud vyrážíme do míst, co jsou pro našince skutečně exotická, měli bychom se mít na pozoru a odpovídajícím způsobem se chránit – nejen očkováním proti malárii a dalším nemocem.

Jak postupovat v dnešní době na cestách?

Rok 2020 se nese ve znamení událostí, které v minulém roce zřejmě nikdo neočekával. Snad i právě to je ale varováním, že dobře sjednaná pojistka znamená klid v duši, ať už se později ocitnete v jakékoliv situaci. Cestovní pojištění a covid 19 je otázkou, která dnes doslova hýbe světem. Tisíce lidí cestují, užívají si dovolené v zahraničí, nejen v exotických destinacích.

Jak ale postupovat v případě, že budeme muset podstoupit příslušný test, podle nějž se pozná, zda jsme už měli tu čest s koronavirem? V první řadě je zde asistenční služba, jejíž infolinka funguje 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu. Díky ní si ověříte detaily a dozvíte se vše důležité kolem aktuální situace. Kdekoliv na světě.

Sjednání pojistky online je samozřejmostí

Dnes už je možné pojištění do zahraničí sjednat i těsně před odjezdem, to vše díky internetu a krátkým online formulářům. Žádné složité a obsáhlé smlouvy, při jejichž čtení vyvstanou mnohé otázky. Cestovní pojištění lze uzavřít za pouhých pár minut, k dispozici je také pestrá paleta připojištění, které při cestách za exotikou – nebo do klasických evropských destinací – přijdou určitě vhod. Nezapomeňte ani na pojištění odpovědnosti za škodu nebo ochranu zavazadel.