TOP destinace Země

Klidný a přátelský Mauricius

Mauricius je relativně neznámý, ale přesto stále populárnější destinací, která slibuje nesčetně mnoho úžasných tropických výhledů s poklidnou atmosférou. Tento ostrov u pobřeží jihovýchodní Afriky se může pochlubit nádhernými luxusními letovisky ideálními pro hýčkání sami sebe. Stejně tak i však ohromujícími útesy a prostředím přizpůsobeným větrným a vodním sportům. Je nejteplejší a nejslunnější od listopadu do května a větrnější během zimních měsíců.

Jakmile přistanete na ostrově, druh zvolené dopravy záleží na vás. Bude hodně záviset na tom, zda plánujete zůstat v letovisku nebo prozkoumat ostrov! Mnoho letovisek na ostrově nabízí v okolí služby řidiče, podobně je to i s výlety po ostrovech. Pokud však chcete cestovat sami na vlastní pěst, máte tyto základní možnosti: veřejnou dopravu nebo taxi či pronájem. Ostrov má sice aktivní jízdní řád autobusů, ale jistě nebudou jezdit po 20. hodině místního času. Volání taxi nebo pronájem automobilu či skútru vám umožní mnohem větší svobodu.

Jídlo a kultura

Mauricius je eklektická směsice kultur ze tří kontinentů: Afriky, Evropy a Asie. Jeho jídlo a kultura tuto naturu rozhodně odrážejí. Ostrov má po celý rok řadu festivalů – od čínského Nového roku přes Divali až po Den nezávislosti.

Jazyk je míchaninou angličtiny, francouzštiny a mauricijské kreolštiny. Vzhledem k hlavní úloze turistických a pohostinských služeb v ekonomice, však není neobvyklé slyšet Mauritánce, mluvit mnoha různými jazyky.

Mořské plody jsou samozřejmě nejčastější součástí mauricijského jídla. Mauricijská jídla mají velký vliv na historii francouzské kolonie, stejně jako na čínské a indické přistěhovalce, kteří se po zrušení otroctví, přestěhovali jako úředníci. Výsledkem je jedinečný a exotický nádech klasických pokrmů – rýžové nudle, kari a coq au vin. Na ostrově se také nacházejí tři lihovary rumu.

Památky a aktivity

Korálový útes na šnorchlování

Mauricius je obklopen ochrannou „zdí“ korálových útesů, které zanechávají vodu bezpečnou před většími predátory, jako jsou žraloci. Poskytuje tak vynikající zázemí pro šnorchlování, potápění a plavby lodí se skleněným dnem.

Rhumerie de Chamarel – jedna z nejoblíbenějších destinací na ostrově. Jedná se o místní lihovar s produkcí vysoce kvalitních bílých a zlatých rumů. Prohlídky a ochutnávky v palírně jsou k dispozici téměř celý týden včetně obědu v hotelové restauraci.

Sedmibarevná Země – tento zajímavý geologický útvar je pozoruhodný různobarevným pískem, který ho tvoří. Velká duna se skládá z červeného, hnědého, žlutého, fialového, zeleného, modrého a fialového písku, což je výsledkem minulé vulkanické historie ostrova. Absolutně dech beroucí!