Doporučujeme Novinky TOP destinace Zajímavosti Země

Belize

Věděli jste, že je Belize rájem potápěčů? Že právě tento sport je důvodem, proč toto místo navštěvují středoameričtí turisté? Kromě jiného vás však naláká také stopování bájné mayské kultury…

Tento malý stát se stal samostatným v roce 1982. Vklíněný je mezi Mexiko a Guatemalu a pyšní se celkem dvěma sty padesáti tisíci obyvateli. Rozlohou je tento stát veliký jako naše Morava.

Druhý největší korálový útes na Zemi

Ač malý stát, pyšní se druhým největším korálovým útesem na Zemi. Celkem zde obývá přes čtyři sta druhů ryb, ale naleznete zde také delfíny.

Mayská civilizace

Hlavním důvodem, proč navštívit toto místo jsou však Mayové. Ti zde žili již dva tisíce let předtím, než do Belize dorazili první angličtí kolonizátoři s africkými otroky. Sídlili v srdci středoamerického deštného pralesa. Dnes zůstalo již jen dvacet mayských kmenů, které upozadila moderní společnost s cestovním ruchem. I tak však v zemi zůstalo bohaté hospodářství s vývozem mahagonu a cukrové třtiny, které dohromady tvoří hlavní příjmy státní kasy.

Domluvíte se

Co v této „zaostalé“ zemi oceníte je, že se snadno domluvíte anglicky. Hodnotná je také místní přátelská atmosféra, která se prolíná s karibskou lenivostí a latinskoamerickým temperamentem. na vše je tady čas – i na práci. Hotový ráj.

Tajemství přírody

Příroda je zde tak bohatá a unikátní, že mnoho pokladů lesa ještě vědci neobjevili. Rovněž podmořský svět nabízí podívanou, kterou málokde najdete. Vše se však doporučuje vidět a zažít pouze za doprovodu zkušených osob. Místo dokonce pro tyto účely vytvořilo podnikání.

Modrá díra

Vyplatí se v rámci zážitků rovněž navštívit takzvanou „modrou díru“, která je unikátem na Zemi. Jedná se o uměle vytvořený turistický bod.