Doporučujeme Novinky TOP destinace Země

Dominikánská republika

Dovolená v této zemi nezačíná a nekončí pouze v hlavním městě – Santo Domingo. Tato španělsky hovořící země nabízí mnohem více.

V této republice si přijdou na své nejen křesťané, ale také přívrženci šamanismu. Už právě proto se jedná o oblíbenou destinaci milovníků tajemna.

Dominikánskou republiku naleznete v Karibském moři a je jediným sousedním státem Haiti. Zabít tak na své dovolené můžete dvě mouchy jednou ranou…

 

Základní informace

Pokud se chystáte do této země, připravte se na vlhké, a zároveň tropické podnebí s teplotami od šestnácti do třiceti stupňů Celsia. Tato republika rovněž leží v oblasti, kterou často postihují hurikány. Příroda je zde ale nádherná, země je pokryta až ze čtyřiceti procent lesy.

Kryštof Kolumbus a jeho „Ráj na Zemi“

Turisty zde táhne také fakt, že Dominikánskou republiku objevil Kryštof Kolumbus, který zemi okamžitě ocejchoval jako „Ráj na Zemi“. Problematiku otroctví, budování infrastruktury, školství, lidská práva apod., rozebírat nebudeme – památkových míst je zde nemálo a všeho se můžete jako vášnivý turista s průvodci účastnit.

Turistické body

Země je složena z bělochů a černochů, kteří obývají největší města – Santo Domingo (zde žije téměř tři miliony obyvatel), Santiago de los Caballeros, La Romana a San Pedro de Macorís. V těchto centrech tak máte jistotu dostupnosti stravy i ubytování. Místní jsou velmi přátelští a povětšinou se věnují v rámci obživy zemědělství.

Národní poklady

Tato země lidské společenství obohacuje zejména o cukrovou třtinu, banány, bavlnu, kakao. kukuřici, maniok, podzemnici olejnou, rýži a tabák. K nerostným surovinám pak patří například azbest, bauxit, chrom, měď, nikl, platina, ropa, stříbro, uhlí, uran či zlato. Největší reklamu však zemi dělá cukrovat, palírna rumu či závody na zpracování tabáku. To vám už něco říkat bude, že?