TOP destinace Země

Cookovy ostrovy

Fantastické a zajímavé Cookovy ostrovy se skládají celkem z pětadvaceti ostrovů v Tichomoří, které objevil sám kapitán James Cook během svých objevných cest v roce 1773. To už je dobrý důvod, proč toto historické místo navštívit, ne?

Od konce devatenáctého století byly tyto ostrovy anglickou kolonií. Od roku 1948 se pak staly majetkem Nového Zélandu, pod který patří všech pětadvacet ostrovů Jamese Cooka dodnes.
Rarotonga

Ale který z nich si pro svou návštěvu vybrat? Vyhlášeným místem turistů je ostrov Rarotonga, který je obklopen tyrkysovou lagunou a nabízí perfektní podmínky pro vodní sporty, jako je například šnorchlování, potápění nebo rybaření. Dále je tento ostrov bohatým místem hornatých krajin, které jsou však pokryty bujnou vegetací. I to oceníte. Místní jsou přívětiví a rádi vás mezi sebe uvítají. Zaleťte se tedy podívat, jak vypadá tato kultura.

Počasí

Počasí je na těchto ostrovech celoročně okolo třiceti stupňů Celsia.

Před cestou…

  • Před cestou je třeba myslet na vízum. Češi nepotřebují turistické vízum – to obdrží po příletu buď za poplatek, anebo je již vízum zahrnuto v ceně letenky. Toto si zjistěte dopředu!
  • Co se týče očkování – nebudete žádné potřebovat.
  • Ani speciálního jazyku není třeba – domluvíte se anglicky. Kdo však ovládá rovněž maorštinu – je to jeho bonus, maorština je totiž také místním úředním jazykem.
  • Co se týče časového posunu – v této sféře budete muset počítat s + deseti hodinami navíc.
  • Ani řízky si nemusíte balit na cestu, většina místních resortů nabízí vynikající stravu, která se skládá převážně z mořských pochutin, dále jde o místní tropické ovoce, ale v nabídce je také evropská či asijská kuchyň.
  • V rámci měny se vybavte měnou, kterou lze v této zemi bez problému směnit. Je to například americký dolar, anebo euro. Využijete zde rovněž kreditní karty.
  • Pozor rovněž na odlišný typ zásuvek – vybavte se zavčasu redukcí.