Doporučujeme Novinky Tipy & rady Zajímavosti Země

Prozkoumávat krásy severu zblízka a užít si jedinečnou Skandinávii!

Někoho lákají řecké ostrovy nebo italské a tuniské pláže, jiný se zase zamiloval do severských fjordů, malých městeček a pohodové atmosféry Norska nebo Švédska. Pokud patříte k té druhé skupině, určitě bychom pro vás nyní měli zajímavý tip na dovolenou. Proč si nesplnit letitý sen a nepodívat se tam, kam srdce táhne? Vydejte se na výlet lodí a užijte si jedinečnou atmosféru, která už nikde jinde na světě nebude k mání.

Výlet, na kterém načerpáte spoustu nových sil

Nabídka je velmi pestrá a vyrazit můžete doslova kdykoliv – trajekty do Skandinávie totiž odplouvají nejen z německého Kielu, ale také z Dánska, Lotyšska nebo Polska. Stačí se jen dopravit do zvolené destinace a užít si plavbu v předem rezervované kajutě, kochat se pohledem na moře a mít pohodlí za každého počasí.

Cesta může trvat hodinku, nebo i celé odpoledne a večer, záleží na místě, z nějž budete odplouvat. Je tu celá řada možností a šance prohlédnout si Balt nebo Severní moře skutečně hodně zblízka.

Pro dobrodruhy, kteří se neleknou burácení moře

Když se vydáte trajektem do Norska, cesta potrvá přibližně dvacet hodin a počasí nemusí být vždy prosluněné nebo jinak přívětivé. Ale o tom to právě je, na severu Evropy jsou často k vidění prudší vlny, které připomenou nesnadný život původních Vikingů. Není se, nicméně čeho obávat, trajekt je velmi bezpečným plavidlem a za každého počasí se dostanete do původního cíle – i když třeba s malým zpožděním, na vlnách moře se nedá nic předvídat dopředu.

Pokud vám tedy nechybí trochu toho smyslu pro dobrodružství a nechcete se jen opalovat u moře a nic nedělat, rezervaci trajektu provedete velmi snadno, doslova na pár kliknutí. Tak co říkáte, přidáte se k severské výpravě?