Země

Rozmanitá země, která vás jednoduše dostane? Zaleťte si do Maroka

Přemýšleli jste již někdy o tom, že byste si zaletěli do Maroka? Udělejte to dříve, než se v této horké zemi upečete. Maroko je rozmanitou zemí, ve které si můžete užívat oceánu, pouště i moderního centra. Nemusíte se bát, Maroko je moderní bezpečnou zemí, která leží na severu Afriky, i pro nás je celkem snadno dostupnou.

Objevte krásu pouště

Při návštěvě Maroka by měla být jedním z vašich cílů bezesporu návštěva Sahary. Největší poušť světa není jen pustinou s vysokými teplotami, ale když jste na poušti, vnímáte ji odlišně. Je to jako pohled na nekonečný oceán, jen se díváte na nekonečné duny, doprovází vás vítr a všude se převaluje písek. Najednou si připadáte tak malými a nevýznamnými, uvědomíte si sílu přírody.

Co to jsou medíny?

Pokud navštívíte severní Maroko, jistě objevíte překrásná královská města. Fes či Marrakéš jsou těmi nejznámějšími a každé z nich vás okouzlí zcela odlišnou atmosférou. Od Fesu očekávejte historický návrat s tradiční medínou (původní staré centrum města), kde snadno zabloudíte. Marrakéš je plná luxusních hotelů, nových staveb, ale stále se zde drží pravý marocký duch, kterého objevíte právě ve staré medíně. Navštivte historická centra těchto měst.

Modré město

Chefchaouen je zvláštní město nacházející se uprostřed hor v pohoří Ríf. Jedná se o tzv. modré město, které má velmi staré centrum, které je celé natřeno na modrou barvu. Modré jsou zde chodníky, okna, cesty, zdi pokoje, nábytek, prostě vše. Zvláštní však je, že město neleží u oceánu, ale uprostřed hor. Nátěr modrou barvou se vysvětluje různě. Někdo tvrdí, že je to pozůstatek po původních židovských obyvatelích, pro kterou byla modrá symbolem nebes, někdo říká, že modrá působí jako prevence proti komárům. Ať je pravda kdekoliv, toto město za návštěvu rozhodně stojí. Nezapomeňte ani na ochutnávku marocké kuchyně, která voní Orientem a překvapí vás dokonalou kombinací chutí.