Tipy & rady Země

Andalusie pro milovníky historie, vína, tapas i přírodních scenérií

Jih Španělska skrývá opravdu nádherná místa, která stojí za to navštívit. Andalusie je autonomním společenstvím a historickým územím na jihu Španělska. Hlavní metropolí regionu je Sevilla, kterou byste při návštěvě Andalusie neměli v žádném případě vynechat. Co tedy rozhodně musíte vidět?

Sevilla

Sevilla nabízí řadu nádherných míst k objevení. Začít můžete na Plaza de España, tedy náměstí, kterému nechybí jedinečná výzdoba, arkády, promenády můstky a večer zde můžete sledovat vystoupení flamenca. V centru narazíte na nádhernou katedrálu, která je třetí největší na světě. Dalším lákadlem je maurský palác Alcazár. Dříve pevnost, která byla přestavěna na honosný palác s nádhernými zahradami. Nevynechejte ani čtvrť Triana, která má opravdu unikátní atmosféru.

Córdoba

Cílem turistů v Córdobě je především prohlídka Mezquity, při jejíž prohlídce si budete díky 856 bíločerveným sloupům připadat jako v kamenném lese. Za návštěvu zde jistě stojí palácová pevnost Alcázar de los Reyes Cristianos a projít se musíte po mostě Puente Romano. Dopřejte si zde také španělské víno a tradiční tapas v nejrůznějších podobách.

Granada

Velkolepá Alhambra nacházející se v Granadě je tzv. „Rudým hradem“, který by se měl stát vrcholem vašeho cestování po Andalusii. Doporučujeme před návštěvou zakoupit vstupenky online, abyste se vyhnuli dlouhým frontám. Za rok totiž tuto památku navštíví více než 2,5 milionu turistů. Milovníci turistiky si zase přijdou na své na vrcholcích pohoří Sierra Nevada.

Málaga

Chcete-li si užít přímořské pohody, zavítejte do Málagy. Kromě moře si zde můžete užívat dávky slunečních paprsků, prohlídky římského amfiteátru či hradu Alcazaba.

Ronda

Ronda vás na první pohled uchvátí a nabídne nečekaný zážitek. Město s jedinečnou atmosférou a mostem Puente Nuevo nad strmou roklí, který vévodí celé oblasti, to je Ronda. Objevte staré město La Ciudad a dopřejte si procházku historickými uličkami, ale i nádherné výhledy do okolní přírody.