Ostatní Tipy & rady

Jak si užít dovolenou s batoletem? 1. díl

Každý z nás, kdo má nebo měl malé dítě, se potýká s tím, kam jet na dovolenou. Výběr je daleko těžší, protože ne všechna místa jsou pro děti do tří let opravdu vhodná. Zde máte pár nezbytných tipů, které vám poradí.

Život s batoletem je úžasný, ale někdy dokáže být i pěkně náročný a vyčerpávající. Prázdniny vám tak mohou pomoci získat nové síly, odpočinout si, nadechnout se a zase pokračovat. Z reklam jistě znáte, jak si rodič čte u bazénu knížku a dítě si hraje v brouzdališti, ale ve skutečnosti to tak úplně pravda není, že? Dítě je potřeba mít pod neustálým dohledem, takže začtení se do knížky je téměř nepřípustné. Je to reklamní trik, dokonalost a vždy úsměv na tváři mít nebudete. Dítě se totiž bude vztekat i na dovolené, tomu se neubráníte. Takže slzy a trucování mohou být i ze strany rodičů. Stresující dovolenou však můžete zmírnit, pojďte se podívat na to, jak.

Pár kroků k tomu, abyste si dovolenou užili celá rodina

Upravte svá očekávání

Zatímco jako dospělí rádi zkoumáte okolí a nejraději byste jezdili jen na výlety, batole potřebuje určitou rutinu, tzn. opakující se věci. Jedině tak se cítí bezpečně. Když ho připravíte o každodenní rytmus, který má doma, nemá už takový pocit pohodlí a může být ve stresu a trpět úzkostmi. Bohužel nám nic neřekne, a tak nám to dává nepřímo najevo svým chováním. Je mrzuté a vzteklé. Snižte laťku všeho toho, co chcete na dovolené stihnout a věnujte se hlavně svým dětem.

Vše si ujasněte ve své mysli

Je taky dost možné, že dvoutýdenní dovolená a lenošení pouze na pláži, také nemusí nutně zaujmout po celou dobu. Rovněž výběr cesty letadlem do odlehlé destinace, a tím trávení spousty času v dopravním prostředku, není rozumnou volbou. Čím kratší let, tím lépe. Když let, tak v době spánku. Dítě ho prospí a nevnímá cestu letadlem jako něco nepříjemného. Vaším cílem tak zřejmě nebude to nejteplejší tropické podnebí, ale i toho je potřeba se kvůli dítěti vzdát.