Tipy & rady

Dovolená s dětmi aneb podle čeho vybírat vhodnou destinaci

Rádi byste vyrazili na dovolenou s dětmi? Dnes se nejedná o nic nemožného. Díky letecké dopravě dnes můžete být u moře či oceánu za pár hodin. Na co však při výběru dovolené s dětmi myslet?

Vzdálenost

Podle vzdálenosti dané destinace se také odvíjí délka letu. Myslete na to, že čekání na odbavení, let, přepravu z letiště, to vše budete muset absolvovat s vaším dítětem. Ideální je proto vybírat bližší destinace, do kterých se letadlem přepravíte 2-4 hodiny. Obecně platí, že čím starší dítě, tím delší let zvládne. Pro menší děti, pro vás i ostatní cestující, se jedná o utrpení, jelikož dítě musí v letadle dodržovat některá pravidla, například být připoutaná při vzletu apod. Volte proto destinaci nejen podle toho, jak krásně tam bude, ale také na základě vzdálenosti.

Ubytování

Myslete také na výběr vhodné ubytování. Ideální je, pokud bude ubytování přímo blízko u moře a vy se nebude muset s dítětem nikam přepravovat. Skvělé také je, když je součástí ubytování také bazén. Děti bazény milují a mnohdy se v nich koupají raději než v moři. Hotely bývají také často vybaveny nejrůznějšími prolézačkami, houpačkami apod. Vybírejte tedy destinaci i podle nabídky hotelů, jejich vybavenosti, popřípadě vybavenosti pláží.

Zábava pro děti

Klíčovým faktorem je také dostatek zábavy pro vaše děti. Skvělé je, pokud hotel nabízí animační programy, které na pár hodin děti zabaví. Vaše děti si budou užívat sportování, tancování či her a vy si můžete opravdu v klidu odpočinout a načerpat nové síly. Díky připravené zábavě si dovolenou užijete vy i vaše děti.

Tip: Chcete ochutnat pravou italskou kuchyni i bez toho, abyste museli na přímořskou dovolenou? Vyzkoušejte rozvoz pizzy v Brně, případně rozvoz pizzy v Olomouci. Vše připraveno rozeným Italem, z kamenné pece a za použití čerstvých a kvalitních italských surovin. A právě kvalita a čerstvost surovin je to, na čem italská kuchyně stojí.

Kam vyrazit?

Pokud tedy přemýšlíte, kam vyrazit a hledáte trochu exotičtější možnosti, doporučujeme Mallorcu, Sardinii či některý z řeckých ostrovů. Možností je pro vás však také Itálie, Španělsko či Chorvatsko.