Země

Za exotickými místy nemusíte nutně do Asie. Najdete je i v Evropě!


Rádi byste okusili kouzlo exotických destinací, ale nechce se vám letět desítky hodin v letadle? Neztrácejte naděje! I v Evropě totiž existují místa, která vám vzdálené exotické destinace na jedničku nahradí.

Azorské ostrovy

V Atlantském oceánu na vás čekají Azorské ostrovy, které patří Portugalsku. Úžasné místo, kam masová turistika zatím nedorazila. Vybrat si můžete jeden z devíti ostrovů, přičemž každý z nich nabízí jedinečné zážitky. Některé ostrovy jsou menší a divočejší a naleznete na nich jedinečné přírodní úkazy. Na Azorské ostrovy se dostanete i lety z Prahy, většinou s přestupem v Lisabonu či Portu. Pokud si budete nabídku letenek hlídat, dostat se na Azory a zpět můžete i za 4000 Kč, což je skvělá částka. Velkou atrakcí je zde pozorování velryb, turistika, pěstování ananasů, nádherná sopečná jezera, pláže s černým pískem, jeskyně a jedinečný život na ostrovech.

Madeira

Zaletět si můžete i na další portugalský ostrov, Madeiru. Madeira je turisticky více známá, ale najdete zde stále místa, která vás okouzlí a turisty zde nepotkáte. Madeira je hornatým ostrovem s rozlohou 801 km čtverečních. Čeká zde na vás exotika v podobě jedinečných plážích a celoročního počasí, které je nesmírně příznivé. Ne nadarmo se Madeiře přezdívá „ostrov věčného jara“.

Lanzarote

Exotiku okusíte také na jednom z Kanárských ostrovů, tedy na Lanzarote. Nachází se přibližně 130 km od pobřeží Afriky a dostane vás krajinou, která je podobná té měsíční. Za návštěvu na Lanzarote, kromě nádherných pláží, stojí také národní park Timanfaya. Velmi silným zážitkem je i projížďka nesmírně úzkou silničkou, která byla vykutána v ostrých černých skalách. Až sem můžete jet autobusem či půjčeným autem. Lanzarote je přírodním rájem a pokud se vyhnete velkým turistickým centrům, najdete zde tížený klid. Vydejte se poznat měsíční krajinu na Lanzarote.