Novinky Země

Tanzánie

Pokud chcete zažít pravou dobrodružnou exotiku, pak se vydejte do Tanzánie, která je běžnými turisty stále ještě neprobádanou lokací. Tento tropický africký ráj má však především jednu praktickou výhodu, a tou je možnost jej navštívit kdykoli během roku s tím, že na vás vždy bude čekat teplo a tropické počasí…

Celoroční teplo

Pokud vám tedy vyhořel termín tradiční dovolené v Chorvatsku v přijatelné sezóně na koupání, změňte lokaci za Tanzánii / Tanzanii, kde máte záruku, že se budete potit po celý rok. Pokud bychom vám však stejně mohli poradit výhodné období pro tuto dovču, pak je to období od července do října, a dále od prosince do března při návštěvě severní Tanzanie. U jižní Tanzanie se pak doporučují měsíce od května do října.

Základní informace o Tanzánii

Tanzánie vznikla sloučením dvou původně nezávislých států Tanganiky. Na východě Afriky u Indického oceánu se země pyšní bohatým cestovních ruchem, a zároveň početnou přírodní rezervací, národními parky a majestátními horami v čele s Kilimandžárem. Jde tak o turistickou lokaci. Druhá oblíbená oblast je pobřeží Indického oceánu a ostrov Zanzibar, který nabízí ty nejkrásnější pláže na světě.

Hlavním městem Tanzánie je Doloma a místní zde hovoří svahilsky. Nenechte se ale zmást, nemálo místních ovládá také základny angličtiny, které jsou v turistických zemích nezbytné. Pokud se do této země chystáte, připravte si tanzanský šilink, který je místní tradiční měnou. Najdou se však podniky, kde berou i Euro nebo dolary. Na rozloze o 945 090 kilometrech čtverečních žije přibližně jednapadesát miliónů obyvatel.

Nejde jen o divočinu a absenci sanitárních zařízení na každém rohu, naopak, díky bohatého zájmu turistů, ale i vědců, zde vykvetla místa pro luxusní dovolenou. Existují zde tak apartmány, které jsou rovny těm v typicky evropských metropolích.