Země

Užijte si letní či podzimní dovolenou na Sicílii. Proč vyrazit právě na tento ostrov?

Sicílie je největším ostrovem ve Středozemním moři, který má rozhodně co nabídnout. Pokud stále tápete, kam vyrazit na letní či podzimní dovolenou, popřemýšlejte nad Sicílií. Letenky na ni jsou nyní za velmi příznivé ceny, navíc se budete moci těšit na prázdné pláže a dokonale čisté moře. 

Ostrov rozmanitosti

Sicílii se nemusíme bát označit za ostrov plný rozmanitosti a kontrastů. Nechybí zde hory zvažující se přímo do moře, řada historických památek, ale i nové zástavby, městský ruch, liduprázdná údolí a zeleň. Navštívit můžete také jedinečnou Etnu, kde se může stále držet sníh.

Nádherné památky

Obdivovat na Sicílii můžete řadu opravdu krásných památek, které jsou mnohdy obrazem střetávání kultur na ostrově. navštívit můžete staré chrámy, které mají na svědomí Řekové, například v Agrigentu. Za návštěvu jistě stojí katedrála v Monreale, Cappella Palatina v Palermu či chrám Cefalú.

Víno a gastronomické pochoutky

Patříte-li mezi osoby, které rádi objevují nové země i místa pro jejich typickou gastronomii, na Sicílii se vám bude opravdu líbit. Vinné révě se totiž na ostrově díky sopečné půdě a příznivému počasí velmi daří. Ochutnejte místní specialitu, dezertní víno Marsala, které pochází ze stejnojmenného kraje. Svou chutí připomíná klasické portské. Z gastronomických pochutin si můžete dopřát chutné těstoviny připravované na tisíce způsobů, čerstvé ryby, mořské plody, ale i chutné smažené rychlovky. Nezapomeňte ochutnat ani trubičky cannoli, které pocházejí ze Sicílie či výbornou zmrzlinu.

Krásy pobřeží

Sicílii omývají hned tři moře, a to Tyrhénské, Středozemní a Jónské. Těšit se můžete na průzračně čistou vodu a krásné pláže. Středozemí se navíc může pyšnit příznivým klimatem, které si můžete užívat během letního i podzimního období. Na Sicílii je totiž ročně na 300 slunečních dní. Na Sicílii na vás čekají pláže s klasickým bílým pískem, skalnaté pobřežní úseky i tmavý sopečný písek, díky němuž získá moře na temně rudém odstínu.