Zajímavosti

Sedm nejčistších jezer světa mimo Bajkalu

Platí tvrzení, že je Bajkal nejčistším jezerem světa? Možná to tak úplně pravda není a my se nyní podíváme na místa, kde je rovněž průzračná voda, která láká své návštěvníky, nejen pohledem, ale i okusením na vlastní kůži!

Rotomairewhenua neboli také Modré jezero (Blue lake) – nalézá se na Novém Zélandu, konkrétněji v národním parku Nelson Lakes. Maorové považují toto místo za posvátné. Jezero je ledové, tím lépe, protože je v něm stejně zákázáno smočit jen nohy, natož celé tělo. K jezeru se dostanete trekem, je spíše pro dobrodruhy.

McKenzie – jezero nacházející se v Austrálii v sobě snoubí krásy jemného bílého písečku, které úzce koresponduje s čistotu vody v jezírku. Jen díky němu je tak nádherně průzračné. Funguje jakožto filtr, který drží jezírko od všech nečistot.

Melissáni – jezero nacházející se v Řecku, poněkud zvláštní, jelikož se jedná o jeskyni s propadlým stropem, i z toho důvodu je tedy poněkud netradiční. Mimo toho, že se vám tu jistě zalíbí krápníky, pak také neodoláte panoramatu na vodu, jenž není skoro vidět.

 

Kráterové jezero v USA – jeho tmavě modrá hladina je zapříčiněná čistotou vody, ale také hloubkou. Najdete ho na trase Pacifické hřebenovky. Je to vlastně kaldera vyhaslé sopky.

Wu-chua-chaj (Wuhua Hai) – v Číně je nazýváno jako „jezero pěti květů“, taktéž klenot národního parku Ťiou-čaj-kou. Jeho barvy jsou skutečně skvostné, jakoby duhové – od modré přes žlutou až po červenou. Nádhera střídá krásu, lidově řečeno. Ústící podzemní termální pramen má za následek fakt, že jezero nikdy nevyschne ani nezamrzne.

Lake Mashū v Japonsku – opět sopečného původu jako kráterové jezero v USA. Je v národním parku Akan Mashū. V Japonsku není hlubšího jezera, než je právě toto. Přímo k vodě se dostat nedá, ale je obdivuhodné i ze tří možných vyhlídek.

Kayangan ve Filipínách – jezero poutající klidným rázem a nejčistším původem asijských jezer. Z dřevěných lávek se tak můžete kochat pohledem do vody, kdy vidíte na dno až deset metrů, je to úžasná podívaná.