Ostatní Tipy & rady

Jak si užít dovolenou s batoletem? 2. díl

Dnes si řekneme něco o výchově a vztekání se na dovolené. Jaké zvolit resorty? Rozhodně oblasti, které jsou vhodné pro stolování s dětmi, pokoje s klimatizací, dostatek stínu a spoustu zábavy. A zaručeně se nesnažte do svého dítěte dostat nové potraviny, které nezná.

Většina batolat je neochotná zkoušet jiné jídlo. Je také na dovolené, tak mu dovolte jíst něco, co má skutečně rádo, např. tyčinky, sýry, jogurty, zmrzlinu, ale starším dětem třeba i hranolky. Jsou to potraviny, které jim neublíží, když je nekonzumují trvale. Na místní lahůdky dospějí časem.

Tolerance na dovolené

Jistě, láká vás to, povolit věci, které normálně neděláte, ale..měli byste se naučit říkat ne i na dovolené. Disciplínu a řád musí mít děti vždy a všude. Důslednost a nastavení hranic, ale neznamená, být přísný. Některé hotely nabízejí ve svých dětských koutcích hlídání, ale je to vůbec reálné? Odloučení od rodičů ponese takto malé dítě velmi špatně. Něco jiného je, když má dítě k tomu, co o něj pečuje pevnou vazbu. Když je třeba zvyklé na babičku nebo na někoho z rodiny, ale s někým, koho vidí poprvé se tak během dovolené určitě nesžije.

Co funguje? A co dělat, když se vzteká?

Když si střídáte role se svým partnerem. Jednou se stará on, podruhé vy. Jeden tak může mít volno a zajít si na masáž nebo zahrát tenis. Možností je celá řada.

Vaše dítko se hněvá a vy se tomu prostě nevyhnete. Co s tím? Zůstaňte v klidu, ujistěte se, že mu nehrozí nebezpečí a najděte klidné místo, kam se s ním můžete přesunout. Sedněte si, obejměte ho a zeptejte se, co se stalo. Po záchvatu vzteku už to dál neřešte a vraťte se zpátky. Pokud je něco, co můžete ovládat sami, tak jsou to právě vaše emoce, že budete vyrovnaní. Když chcete, aby bylo batole klidné a zdvořilé, musíte se tak chovat i vy.