Zajímavosti

Jaké výhody skrývá „sólo“ cestování?

Přemýšlíte o tom, že byste se vydali objevovat nové kouty naší země či země cizí naprosto sami? Obáváte se, že byste to nezvládli? Hoďte tyto starosti za hlavu a vydejte se na cestu sami. Poznáte osvobozující pocit, najdete v sobě jistotu a poznáte, že jste nakonec mnohem schopnější, než jste si dosud mysleli.

Cesta k sobě

O sólo dovolené většinou přemýšlíme ve chvílích, kdy si potřebujeme odpočinout a tak nějak najít sami sebe. I v takových chvílích cestování může pomoci, jelikož zjistíte, že se na sebe můžete spolehnout, najdete na svých cestách nové přátele a zažijete jedinečné chvíle. Na sólo cesty však také často vyráží starší lidé, kteří jsou s partnerem dlouho a chtějí v sobě znovu najít jistotu, že jsou schopní a umí se o sebe postarat sami.

Když cestujete sami

Ve chvílích, kdy cestujete sami, je máte pocit, že vám nemá, kdo pomoci. Brzy však přijdete na to, že ve chvílích, kdy jste sami, potkáváte nejvíce nových lidí a že nakonec na světě vůbec sami nejsme. To, že cestujeme v páru nám totiž často zakrývá vidinu toho, že jsme obklopeni mnoha dalšími lidmi. Pokud cestujete sami, tak vždy lépe narazíte na levnější letenku či ubytování.

Pár zásad

Pokud budete sami, myslete na to, aby vaše cesta nebyla příliš dlouhá, jelikož se po čase můžete začít cítit osamoceni, což je možná ideální čas na to, vrátit se domů. O vaší cestě by měl vždy někdo vědět, kde se přibližně pohybujete, jak se máte apod., aby vám mohl v případě nouze pomoci. Myslete také na dostatek financí, jistou zásobu, jelikož se v případě nouze nebudete mít na koho obrátit. A pro cesty sólo si také vybírejte země bezpečné, protože v některých zemích je jednoduše lepší, když cestujete ve dvou.