Tipy & rady Zajímavosti

Dovolená na jižní Moravě: 5 důvodů, proč rozhodně ano

Naplánujte si letošní dovolenou v tuzemsku a prožijte pohodové léto se sklenkou vína v ruce. Ideální destinací pro vás může být právě jižní Morava, kraj, ve kterém si užijete slunečních paprsků, krásné přírody, výletů i skvělých vín.

Sluncem zalitá dovolená

Jižní Morava vás takřka vždy přivítá slunečními paprsky, jedná se o region s největším počtem slunečných dnů v ČR. Dovolenou si zde tedy zaručeně užijete a těšit se můžete na opalování i odpočinek u bazénu.

Dostatek výletů

Nudit se zde také rozhodně nebudete. Navštívit můžete metropoli jižní Moravy, tedy krásné Brno, které vám nabízí i množství kulturního vyžití. Moravský kras vám nabízí nádhernou přírodu a množství jeskyní, které stojí za prozkoumání. Nezapomeňte ani na nádherný Lednicko-valtický areál, kterému se přezdívá také Zahrada Evropy.

Cesta za vínem

Mnoho z nás však na Moravu láká další důvod, kterým je kvalitní a všudypřítomné víno. Právě na Moravě totiž kromě krásné přírody a historických památek můžete také kochat výhledem na vinice, objevováním jednotlivých vinařství a těšit se z ochutnávek různých druhů vína. Doporučujeme rodinné penzionky a menší hotýlky s bazénem, kde si užijete relaxace u bazénu se sklenou vína v ruce.

Sportovní vyžití

Jižní Moravu můžete prozkoumávat ze sedla vašeho kola a užívat si jízdy v okolí vinic. V létě nezapomeňte na návštěvu Aqualandu Moravia v Pasohlávkách, který nabízí sportovní vyžití i relax. Užijí si zde děti i dospělí.

Pro děti

Hledáte-li cíl pro svou rodinnou dovolenou, i pro vás je jižní Morava dobrou volbou. Dětem se bude líbit v pohádkovém podzemí ve Znojmě, zažít atmosféru divokého západu mohou ve Westernovém městečku v Boskovicích, zavítat můžete do zoologické zahrady či DinoParku. V Brně můžete navštívit také Technické muzeum či Hvězdárnu a planetárium.