Tipy & rady TOP destinace Zajímavosti

7 nejlepších míst v ČR, kam letos vyrazit na dovolenou

Abyste si užili opravdu krásnou dovolenou, nemusíte nutně za hranice. I  u nás v tuzemsku je totiž krásně. Kam se tedy letošní léto vydat na dovolenou a poznat krásu české přírody, hor i měst?

Beskydy

Toužíte-li po dovolené v přírodě, doporučujeme Beskydy. Moravskoslezské a Slezské Beskydy ukrývají krásné Pustevny, sochu Radegasta i Lysou horu. Zamířit můžete i na méně známá místa, jako jsou Čertovy skály a s dětmi můžete vyrazit do Aquaparku Olešná. Za návštěvu stojí i pivní lázně.

Jižní Morava

Prozatím jste o Jižní Moravě jen četli? Velká chyba, kterou bystě měli během dovolené napravit. Jižní Morava je nádherným kusem naší země, který můžete prozkoumávat ze sedla vašeho kola i autem. Okouzlí vás vinice, Pálavské vrchy, Národní park Podyjí i zdejší klima. Osvěžit se přes léto můžete ve Vodní nádrži Nové Mlýny či v Aqualandu Moravia.

Šumava

Toužíte po klidu a čisté přírodě? Jasnou volbou pro vás bude Šumava, která nabízí stovky kilometrů cyklostezek a mnoho turistických tras. Na Šumavě najdete také řadu krásných míst, kde se ubytovat.

Jižní Čechy

V Jižních Čechách můžete prozkoumávat krásnou přírodu, rybníky, romantické zámky a mnoho historických památek. Za návštěvu jistě stojí Český Krumlov, České Budějovice či Třeboň. Jižní Čechy si rychle zamilujete a budete se sem rádi vracet.

Krkonoše

Zapomenout nesmíme ani na Krkonoše, které ocení především milovníci hor a turistiky. Čerstvý vzduch, výšlap do přírody a jedinečná místa, která přináší čas na rozjímání. Objevte krásu Krkonoš a vyšlápněte si na naši nejvyšší horu.

Jeseníky

Jeseníky jsou dobrou volbou pro osoby, které hledají pestré sportovní vyžití, ale také relaxaci. Vyšlápněte si na Praděd a k velkému vodopádu či objevte krásy rašeliniště Rejvíz. Za návštěvu stojí i lázně v Jeseníku a Termály Losiny. Objevovat zde však můžete řadu dalších zajímavých míst.