Tipy & rady

Dovolená s cestovkou nebo bez cestovky? Vyberte si to pravé pro vás

Nelze jednoznačně říci, co je lepší, zda dovolená s cestovkou, nebo bez cestovky. Při rozhodování, jakou cestou se dáte, je důležité myslet na to, co vy chcete, na co jste zvyklí a jak moc vám nevadí dobrodružství. 

Dovolená s cestovní kanceláří

Tento typ dovolené je vhodný pro všechny, kteří nechtějí řešit žádné starosti navíc. Jednoduše si koupí zájezd přes cestovní kancelář, ve kterém je obsaženo ubytování, doprava, strava, delegát a často i přeprava z letiště. Jediným vaším cílem je se tedy dostat na letiště a poté z letiště domů. Proto je tento typ dovolené výhodný pro všechny, kteří nemají rádi nadměrně řešení dovolené. Nevýhodou je to, že cestovní kanceláře většinou nabízí ubytování v resortech, ne v kouzelných místech, kde potkáte minimum osob, přepravujete se s dalším množstvím turistů a po přepravě na místo už zůstáváte stále na něm. Pokud si tedy na vlastní pěst nepůjčíte auto nebo nezaplatíte často předražené výlety.

Dovolená na vlastní pěst

Často lidé zapomínají, že mohou dovolenou absolvovat na vlastní pěst a to často za mnohem výhodnější peníz. Zde platí, že i za málo peněz dostanete hodně muziky. Na začátku je vhodné hledat výhodné letenky. Mnohdy vás jejich cena nesmírně překvapí. Poté se pusťte do vyhledávání ubytování. Narazit můžete na malebná místa, vesničky, ubytování u domácích apod. a zažít jedinečné chvíle. Stravu si snadno zajistíte přímo na místě, navíc můžete cestovat po dané zemi nespoutaně a nakonec i jak dlouho chcete. Zařízení dovolené na vlastní pěst není nijak složité a vyjde vás mnohem levněji než přes cestovní kancelář. Jedinou nevýhodou je to, že nemáte delegáta. Dovolená na vlastní pěst vám však dává volnost při výběru termínů, svobodu v cestování, možnost najít zajímavá místa na bydlení, ochutnat místní pokrmy a ušetřit.