Tipy & rady TOP destinace

Kam na dovolenou v roce 2020? Seznamte se s top 5 destinacemi

Jaké země budou letos vládnout seznamům mnohých cestovatelů? Máte tušení, do jaké země byste se letos měli vydat? Objevte top 5 destinací, které budou v roce 2020 opravdu in. 

Kostarika

Republika ležící ve Střední Americe má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Polovina rozlohy této země je pokryta lesními porosty a více než desetina území je označena jako národní par či přírodní rezervace. Kostariku ocení milovníci přírody a rozmanitosti druhů. Jedná se o opravdový tropický ráj, který se snaží zachovat v takovém stavu i pro další generace.

Libérie

Dobrodruzi se mohou vydat do tak trochu záhadné Libérie. Libérie se nachází v západní Africe a na své si zde přijdou milovníci krásných pláží, vášniví surfaři i obdivovatelé matky přírody. Rozprostírá se zde totiž největší deštný prales v západní Africe, park Sapo.

Nizozemí

V seznamu top destinací pro rok 2020 nesmí chybět ani Nizozemí. Nechte se okouzlit rozkvetlými tulipány, větrnými mlýny či pulzujícím Amsterdamem. Právě ze naleznete okouzlující barevné domky ze 17. století, ale i moderní architekturu, coffee shopy a na 35 tisíc kilometrů cyklistických tras. Nizozemí vás okouzlí na první pohled.

Maroko

Opravdu jedinečnou atmosféru zakusíte v Maroku, především ve městech Rabat, Meknes, Fez či Marrakéš. Okouzlí vás nejen místní architektura, orientální kultura, ale i zajímavé vůně koření, pronikavé barvy a živá kultura. Maroko však nabízí mnohem více, a to hliněné vesnice, pouštní hrady, palmové oázy i rozlehlé duny. Odpočinout si tak můžete i v horských vesnicích Beber či na opuštěných plážích u Atlantiku.

Uruguay

Na vašem cestovatelském seznamu by neměla chybět ani Uruguay. Demokratická země ležící v Latinské Americe má nejvyšší míru bezpečnosti a nejnižší míru korupce. Bývá také označována za „nejevropštější“ ze zemí v Jižní Americe. I když by vás to možná na první poslech ani nenapadlo, ale právě v Uruguay můžete zažít opravdu jedinečnou dovolenou.