Doporučujeme

Objevte krásu chorvatských ostrovů během podzimní dovolené

Chorvatsko to není jen pevnina, ale také množství krásných ostrovů, na kterých na vás čeká dokonalá příroda, čisté moře a zasloužený klid. Jaké z nich stojí za to navštívit?

Chorvatské ostrovy

Chorvatsko má v Jaderském moři na 78 ostrovů, které mají větší rozlohu, ale stovky dalších ostrůvků s menší rozlohou. Mezi největší chorvatské ostrovy patří Krk, Cres, Brač, Hvar, Pag a Korčula. Nádherné jsou však také ostrovy Rab, Mljet, Kornat či Čiovo. Na většině z nich vás čeká dokonalý klid a panenská příroda. I v tomto případě vás Chorvatsko náležitě překvapí. Chorvatsko je dobrou volbou i pro svou cenovou příznivost. Mimo sezónu ceny klesají ještě více a nejlevnější dovolená tak není žádný problém.

Korčula

Korčula je opravdu krásným chorvatským ostrovem, na který se dostanete z poloostrova Pelješac trajektem. Čeká zde na vás opevněné staré město s ulicemi, které jsou uspořádány do vzoru rybí kosti, a je vystaveno v těsné blízkosti útesů. Ostrov má velmi bohatou historii, což se projevilo i na vzhledu celého města a ostrova. Najdete zde i příjemné koupání. Korčula je také ideálním tipem na výlet.

Mljet

Milovníci přírody si přijdou na své na Mljetu. Na Mljet se také dostanete z Pelješacu. Tento ostrov je nejlesnatějším velkým ostrovem v Chorvatsku, jelikož 72 % ostrova pokrývají lesy, je tedy krásně zelený. V západní části ostrova se nachází národní park Mljet. Objevit zde můžete i tajnou Odysseovu jeskyni s krásným výhledem.

Hvar

Tento ostrov je známý také jako ostrov slunce, vynikajících vín a bohaté historie. Na Hvaru na vás čeká řada osamělých zátok, kde si můžete užívat dávku klidu a romantiky. Hvar je opravdu krásným ostrovem, na kterém se kombinuje krása přírody a dávka historie. Chorvatsko ostrovy mohou být skvělou volbou i pro vás.