Tipy & rady Země

Levné cestování po Asii? Vyzkoušejte tyto tři destinace

Asie nabízí nepřeberné množství nádherných náboženských památek, přírodních úkazů a nádherných pláží, o kterých se nám nezdálo ani ve snu. Pokud jste tento kontinent prozatím nenavštívili, měli byste tuto skutečnost změnit. Díky nízkým cenám letenek a přívětivým cenám v cílových destinacích by to neměl být žádný problém. 

Zimní tip

Zimní měsíce jsou ideální pro cestování po Asii, zvláště té jižní. Právě během zimních měsíců sem přichází vlna veder, záleží vždy na dané zemi a oblasti. Například Thajsko, Vietnam, Srí Lanka, Filipíny a další jsou pro zimní měsíce ideální volbou. Právě zde totiž zažijete to pravé léto.

Letenky

Ideální je letenky kupovat několik měsíců dopředu, díky tomu seženete letenky ještě za dobré ceny. Například do Thajska se cena zpátečních letenek pohybuje kolem 11 000 Kč, do Vietnamu kolem 12 000 Kč, na Srí Lanku za 13 000 Kč, Indie 10 000 Kč atd. Záleží také na tom, kolik přestupů zvládnete.

Levně

V Asii narazíte na množství zemí, který vás svými nízkými cenami doslova překvapí. Jednou z takových zemí je i Vietnam. Překvapí vás zde ceny za jídlo, ale také ubytování. Cena za noc v levnějších hotelech vyjde třeba jen na 200 Kč a strava vás zde vyjde doslova za hubičku. Ve Vietnamu objevíte dokonalou kuchyni, která je založena na čerstvých ingrediencích. Okouzlí vás i tamější příroda.

Další zemí, kde budete žít za pár korun, je Thajsko. Ceny za noc v hotelu se zde pohybují na podobné částce, to samé platí i u jídlo a dopravy. Levnými městy je především Phuket a Bangkok. V Thajsku vás okouzlí dokonalá příroda, skvělé jídlo a usměvaví lidé.

Posledním tipem je Nepál, který je však spíše pro specifičtější sortu cestovatelů. Nepál je o něco málo dražší, ale stále nesmírně levný. V Nepálu si na své přijdou milovníci hor a jedinečných scenérií.