TOP destinace Země

Moluky: Domov muškátového oříšku a dokonalý ráj pro potápěče

Moluky jsou souostrovím nacházejícím se v Indonésii. Najdete zde nejen nádherné pláže, ale i bujnou vegetaci. Nechybí zde deštné pralesy, pěstuje se zde rýže, muškátový oříšek i hřebíček. Moluky navíc stále nabízí jakousi turistickou neprobádanost a vy zde můžete užít opravdu exotickou dovolenou bez turistů. 

Poloha

Moluky se skládají z několika stovek ostrovů. Nachází se v Indonésii, východně od Celebesu a západně od Nové Guiney. Jou součástí širšího Malajského souostroví. Jejich celková rozloha činí necelých 75 000 km čtverečních. Největším ostrovem je Halmahera, která leží na severu souostroví.

Podnebí a příroda

Většina ostrovu je hornatých, přičemž na některých se nachází ještě stále aktivní sopky. Podnebí je zde poměrně vlhké. Moluky se proslavily pěstováním muškátového oříšku a hřebíčku.

Bez turistů

Pravdou je, že dodnes stojí Moluky mimo masovou turistiku. Turisté spíše navštěvují Malajsii, Thajsko a jeho ostrovy. Tím spíše jsou Moluky opravdu jedinečné. Skvělou volbou jsou pro všechny příznivce potápění, jelikož se jedná o dokonalou potápěčskou lokalitu s množstvím zajímavé fauny i flóry.

Letecké spojení

Ptáte se, zda je možné, dostat se na Moluky z Čech? Nejlepší spojení na tyto ostrovy je asi přes Jakartu, přičemž vás budou čekat další mezipřistání. Cesta na Moluky bude dlouhá, ale jistě se vyplatí. S jedním mezipřistáním vám zabere kolem 16 hodin.

Banda

Souostroví Banda byla v minulosti jediným světovým producentem muškátového oříšku. Právě zde vás čekají plantáže muškátového oříšku a jedinečné vůně. Z dužiny se navíc na Moluckých ostrovech vyrábí marmelády, šťávy i pálenka, které zde můžete ochutnat. Na centrálním ostrově tohoto souostroví Bandanaira zažijete  pravou koloniální atmosféru, kterou dokreslují staré domy s pastelovými fasádami. Projet lze tento ostrov na kole i motorce. Čekají zde na vás však i krásné pláže a mnoho dalších zážitků. Vyberte si z pestré nabídky Moluckých ostrovů ten, který bude nejvíce odpovídat vaši požadavkům na dovolenou.