Země

Nevíte, kam v létě na dovolenou? Řekněte ano Řecku

Během letních měsíců máte šanci vyrazit do několika zahraničních destinací. Pokud toužíte po exotičtější zemi, která však není příliš daleko, naplánujte si dovolenou v Řecku, ještě stále totiž máte čas užít si letní dovolenou v dokonalé destinaci. 

Do tří hodin v Řecku

Letecky jste v Řecku cca za 2 a půl hodiny, na některé vzdálenější ostrovy to může být více, ale například na Korfu jste již za hodinu a půl, což hravě zvládnete přežít i s menším dítětem. I když poletíte opravdu jen chvilinku, po přistání se objevíte v řeckém ráji, který si brzy zamilujete.

Různorodé ostrovy

Vyrazit můžete nejen na pevninskou část Řecka, ale oblíbené jsou především řecké ostrovy. Řecko se může pochlubit počtem více než 3000 ostrovy, přičemž 167 z nich je stále obydleno. Přibližně jedna čtvrtina rozlohy Řecka je dnes tvořena právě řeckými ostrovy. Rozlohou největším je Kréta, dále Euboia, Lesbos, Rhodos, Kefalonie atd. Mezi nejoblíbenější však patří Santorini, Zakynthos či Lefkada.

Historie a příroda

Řecko to není jen nádherně čisté moře, azurová voda, nádherná architektura a pláže jako z katalogu. Řecko je kolébkou evropské vzdělanosti a najdete zde řadu zachovalých historických památek. Pokud tedy nestojíte jen o válení u moře, ale chcete zažít jedinečnou dovolenou, která bude mít jistou přidanou hodnotu, je pro vás Řecko ideální volbou.

Gastronomické prožitky

Patříte-li mezi milovníka jídla a gastronomických zážitků, Řecko vás rozhodně nezklame. Dopřejte si čerstvé ovoce a zeleninu, olivy, mořské plody, ryby, sladký řecký jogurt s medem, ale také typické řecké pokrmy. Mezi ty patří gyros, tzatziky, musaku, pasticio, nejrůznější druhy plněných taštiček, tradiční polévku avgolemono či fasoladu. Ze sladkých pokrmů vás jistě potěší baklava, kataifi či chalva. Vše můžete zapít chutným vínem, lahodnou kávou či si dopřát ouzo.