Tipy & rady Země

Do španělského ráje za necelé tři hodiny aneb objevte kouzlo Mallorcy

Toužíte po dovolené v ráji, ale nechce se vám v letadle trávit více než tři hodiny? Zaleťte si na španělský ostrov Mallorca, který nabízí program pro sportovce, milovníky umění, ale také všem, kteří touží po relaxaci. 

Krásné počasí po celý rok

Na Mallorce vás počasí nikdy nezklame. Těšit se můžete na krásné pláže a dokonale modré moře. I v lednu či únoru je zde počasí přívětivé a můžete se slunit. Koupání si sice neužijete, ale za opravdu směšné částky se dostanete do slunečné destinace, za skvělým jídlem a krásnou přírodou.

Skvělé jídlo

Mallorca je španělským ostrovem, tudíž se můžete i zde těšit na řadu španělským dobrot. Ochutnat zde můžete tradiční paellu, tapas, kvalitní oleje a vína. Dopřejte si jídlo v tradiční španělské restauraci. Čím hůře bude vypadat, tím lepší jídlo v ní najdete. Snažte se vyhnout vyumělkovaným restauracím pro turisty, kde na vás čekají vysoké ceny a mnohdy ošizené pokrmy.

Pro milovníky umění

Na Mallorce si přijdou na své i milovníci umění. Právě zde totiž působil známý malíř Joan Miró. Vytvářel specifické obrazy ovlivněné fauvismem a kubismem. Mallorcu si však oblíbil i skladatel Fryderyk Chopin.

Jedinečný klášter ve Valldemose

Navštívit na Mallorce kromě slunečných pláží můžete také klášter ve Valldemose, kde pobýval posledních několik let svého života F. Chopin. Okouzlí vás zdejší architektura a atmosféra. Projít se můžete také olivovými háji a nasát zdejší klid.

Katedrála La Seu

Nezapomeňte ani na jedinečnou katedrálu Le Seu, která vám na první pohled vezme dech. Katedrála Panny Marie je jednou z největších katedrál v Evropě. Postavena byla v roce 1230. Nemusíte se bát, že byste tuto stavbu přehlédli. Uchvátí vás svou velikostí, architektonickým ztvárněním a krásným okolím. Užijte si i výlet k této katedrále.