Doporučujeme

Svatební cesta – kam vyrazit, kde na ní vzít a jak se připravit?

Svatební cesta je takovou třešinkou na dortíčku. Je to úžasné zakončení velmi náročných příprav i svatby samotné. Říká se, že svatební cesta je ještě lepší, než svatební noc. Při této cestě jsou novomanželé pryč od veškerého stresu, který je po celou dobu obklopoval, a užívají si jen sami sebe. Svatební cesta by měla být komfortní, nezapomenutelná a především romantická.

Nezřídka se stává, že po svatbě, která není levnou záležitostí, toho už moc nezbývá. Možná si teď říkáte, že last minute pobyt to vyřeší. Ano je jednou z možností, ale rozhodně ne jedinou.

Svatební cesta = svatební dar

Svatební cestu můžete zařadit do svého seznamu svatebních darů, případně můžete ve svatební den umístit na viditelné místo kasičku s nápisem – SVATEBNÍ CESTA. Svatební hosté zcela bez váhání do kasičky rádi přihodí.

Kam na svatební cestu?

V podstatě to záleží pouze na vás a vaší dohodě. Pokud se vám podaří získat svatební cestu jako dar, pak stačí vše jen šikovně propočítat. Může to být dovolená za plnou cenu třeba v České republice (i u nás je řada krásných míst), Řecku, Francii (město lásky), ale klidně i dovolená v Chorvatsku, které není náročné ani finančně ani na cestování a naleznete tam spoustu překrásných míst, které jsou pro líbánky jako stvořené. Podle finančních možností tedy vyberte místo i délku pobytu.

Jak se na svatební cestu připravit?

Svatební cesta je něco, co vyžaduje čas a přípravu. Jednak i proto, že pokud budete cestovat mimo ČR, počítejte s časem na výměnu dokladů. Výměna dokladů trvá minimálně 2 týdny. Svatební cesta je zážitek, na který se nezapomíná. Aby bylo vše tip top, nepodceňte její přípravu.

  • Vyberte společně místo – první manželské kompromisy

  • Rozhodněte se, zda pojedete na vlastní pěst anebo přes nějakou agenturu

  • Program pobytu plánujte již předem (romantické večeře, společné masáže, přemýšlejte, zda chcete jen relaxovat, podnikat výlety) apod.

  • Délka pobytu – délku pobytu musíte vědět již předem, protože je potřeba nahlásit v práci dovolenou. Pokud vám finanční rozpočet momentálně umožňuje kratší líbánky, klidně si za půl roku udělejte další dovolenou.