Země

Samoa: Zažijte dovolenou v tropickém ráji

Toužíte-li po opravdu exotické dovolené plné zážitků a poznání nové kultury, přinášíme vám tip. Navštivte rozmanitou Samou, která kromě nádherných pláží nabízí i poznání jedinečné kultury. 

Samoa

Samoa je státem v západní části Samojských ostrovů v Polynésii, tedy v jižním Pacifiku. Skládá se ze dvou velkých a několika malých ostrovů. Dostanete se sem nejlépe z Austrálie či Nového Zélandu. Hlavním městem je Apia. Oblast Samoy byla osídlena již v 10. st. př. n l. a až roku 1722 ostrovy objevili nizozemští v francouzští mořeplavci. Kolonizována byla až Brity. Ostrovy jsou sopečného původu a lemují je nádherné korálové útesy. Vnitrozemí je spíše hornaté a panuje zde tropické podnebí, tedy teplé a vlhké. Průměrné teploty se pohybují kolem 25 stupňů Celsia. Pravdou je, že Samojci patří ke kulturně nejvyspělejším národům Polynésie.

Kdy se sem vydat?

Ideální je se vydat na Samou již od března a turistická sezóna pak trvá až do konce října. Od listopadu do února zde začíná období dešťů, ale díky dopadům klimatických změn se tato období mění s zvláštně prolínají. Co se týče domluvy, na Samoe se celkem dobře domluvíte anglicky. I kdy je angličtina úředním jazykem, velká část populace angličtinu příliš neovládá.

Co musíte vidět?

Navštívit byste měli Upolu, zátoku na jihozápadním pobřeží ostrova. Jedná se o jedinečné místo pro šnorchlování. Milujete-li vodní zábavu, jistě se vyřádíte na přírodních skluzavkách, které jsou ukryté ve vnitrozemské části Apie. Ve vnitrozemí naleznete také největší vodopád na souostroví. Za návštěvu stojí také již dnes vyhaslá sopka Mount Matavanu, ke které vede dobrodružná cesta pralesem. Nekonečně dlouhé podzemní chodby na vás čekají ve Dwarf caves, které jsou protkané jezírky a nabízí jedinečný zážitek. Skvělým zážitkem je také cesta korunami stromů Canopy walk.