Zajímavosti

Dovolená pro dobrodruhy aneb 6 míst, kde můžete pozorovat velryby

Upřednostňujete spíše dobrodružný typ dovolené spojené s objevováním přírody? V tom případě vás bude jistě zajímat, kam se vydat za pozorováním nádherných velryb. Jedineční živočichové, o kterých se nám v našich končinách zdálo tak ve snu. Zažijte jedinečný zážitek na vaší dobrodružné dovolené. Kam si pozorováním velryb zajet či spíše zaletět?

Hawaj, Maui

Nádherná destinace, která vás neokouzlí jen svou přírodou, přátelskými lidmi a božskými vlnami. Na Maui můžete očekávat ideální celoroční teploty, krásné pláže a deštné pralesy. Vyskytují se zde také keporkaci. Na délku měří 40-50 stop a jejich pozorování je možné přes zimu.

Kanada, Vancouver Island

Pokud toužíte vidět kosatky, zajeďte si do místa, které je pro tuto činnost nejlepší. Jedná se o Johnstonovi úžiny. V této oblasti žije přes 250 kosatek. V Kanadě navíc zažijete opravdovská dobrodružství a potkáte jedny z nejpřátelštějších osob na této planetě. Vydat se můžete na vícedenní výlet na kajaku a vidět kosatky až z neskutečné blízkosti.

Washington, San Juan Island

Zde můžete narazit na kosatky dravé, které zde drží především kvůli dostatku lososů. Kosatky zde můžete pozorovat z břehu nebo z člunu či kajaku, kde zažijete jedinečnou bezprostřední podívanou. Prožijete jedinečný zážitek, o kterém budete moci vyprávět až do konce života.

Kanada, Manitoba, Churchill

Na tomto místě můžete narazit na bílé velryby, které na pohled připomínají usmívající se tvory. Kanada vás okouzlí a určitě se sem budete chtít ještě někdy vrátit.

Portugalsko, Azorské ostrovy

Okolí Azorských ostrovů je ideálním místem k pozorování modrých velryb, které se zde vyskytují od února, ale nejpravděpodobnějším měsícem, kdy je zde můžete vidět, je březen. Navíc každý z Azorských ostrovů je opravdu jedinečný a naleznete zde panenskou přírodu, horké prameny, kopy ananasů, chutný azorský čaj a vulkanická jezera.

Španělsko, Gibraltarský průliv

V Gibraltarském průlivu můžete narazit na delfíny a velryby, navíc je pro nás Španělsko finančně celkem dostupným.