Zajímavosti

Jedinečná sopečná jezera na ostrově São Miguel

Největším z Azorských ostrovů je právě São Miguel. Ostrov zeleně, sopečných jezer, jezírek s horkou vodou, krásných pláží a trhů s ananasy.. Pokud jste milovníky nedotčené přírody a dobrodružství, na São Miguel se vyplatí alespoň jednou za život vycestovat.

Cesta na São Miguel

Do hlavního města ostrova São Miguel můžete letět z Prahy, ne přímo, ale s přestupem většinou v portugalském Lisabonu či Portu. Poté můžete z největšího ostrova cestovat na další menší ostrůvky trajektem či leteckým spojen. Záleží na období, kdy na ostrov letíte a také na vašich finančních možnostech.

Sopečná jezera

Co jistě stojí za návštěvu na ostrově São Miguel jsou sopečná jezera. Dvě Lagoa verde a Lagoa azul leží přímo u sebe a jmenují se podle barvy, kterou mají, když na ně svítí slunce, Zelené jezero a Modré jezero. U těchto jezer se nachází malé městečko, ale pohled na tato dvě velkolepá jezera je opravdu jedinečný. Jezero opuštěnější, která připomíná Jurský park, se nazývá Lagoa do fogo. Dostane vás svou atmosférou. Posledním velkým jezerem je Lagoa furnas, které připomíná klasické velké jezero. Blízko něho se však nacházejí horké prameny, které tříští ze země a krásná zahrada.

Horké prameny a vodopády

To, co každý z nás jistě ocení je koupání v jezírkách z horkých pramenů. Na São Miguelu jsou tři vnitrozemská místa, kde si těchto pramenů užívat. Jedním z nich je Caldeira Velha, horký pramen stékající po skalách a vypadající jako malý vodopád. Zde najdete dvě jezírka, ve kterých se můžete koupat. Navíc jste obklopeni bujnou vegetací. Druhé se nachází v krásné zahradě Terra nostra, toto koupání však není již tak idylické, jelikož se jedna o velký oranžový bazén a bývá zde hodně turistů. Komfort za vstup jen 4 eura najdete v Poca da Beija, kde na vás čeká šest bazénů s vodou, která má 39 stupňů. Z přírodně vypadajících bazénů voda stéká přímo do řeky.