Tipy & rady TOP destinace

Když dovolená v Karibiku, tak na ostrově Roatan

Existuje mnoho míst na světě, která stojí za navštívení. Někteří lidé jezdí hlavně na místa, kde se dočkají pořádného odpočinku, jiní lidé zase jezdí do míst, kde zažijí neuvěřitelné a naprosto nezapomenutelné dobrodružství. Jestliže jste ten typ člověka, který miluje jak relaxaci, tak dobrodružství, navštívit byste měli hlavně ostrov Roatan, který je čím dál navštěvovanější.

Roatan v Hondurasu je velice krásnou destinací, kam byste se měli rozhodně podívat. Najdete zde hromadu dech beroucích míst – k těm nejnavštěvovanějším se řadí hlavně pláž West Bay, která je tou nejlepší pro odpočinek a relaxaci, nebo Gumbalimba park, což je místo, kde zažijete nezapomenutelné dobrodružství. Ostrov Roatan je společně s ostrovem Svatý Martin a Barburda turisticky nejoblíbenější.

Co byste měli vědět o ostrově Roatan

Tento karibský ostrov se vyplatí navštívit převážně od února do června, pokud nestojíte o tropické teploty. Právě v této době je zde teplota víc než příjemná – pohybuje se kolem sedmadvaceti až devětadvaceti stupni Celsia. Pokud byste sem chtěli zavítat v období léta, tedy v červenci nebo v srpnu, připravte se na větší horko – teploty se během letních prázdnin pohybují nad třiceti stupni Celsia. Od října/listopadu až do ledna je zde převážně deštivo, což je pro zdejší vegetaci skvělé. Roatan se pyšní převážně svou rozkvetlou zahradou, která déšť potřebuje.

Jestliže jsme vás o Roatanu přesvědčili, možná vás zajímají ceny letenek či možnost ubytování. Co se týče letenek, ty na levných portálech koupíte už v průměru od patnácti tisíc korun. K ubytování využijte českou vesnici na Roatanu. Jedná se o česko-slovenský projekt. Česká vesnice je soukromým pozemkem, na kterém veškeré nemovitosti vlastní Češi nebo Slováci. Samozřejmě to není ubytování podobné hotelu – je to čistě jenom pronájem apartmánů či bungalovů, abyste měli střechu nad hlavou. Žádný personál, žádný harmonogram dne.