Tipy & rady Země

Na dovolenou do Chorvatska vlakem aneb kam dále z Rijeky vyrazit

S koronavirovou krizí přichází mnoho omezení, která se týkají samozřejmě také cestování. Cestovat dnes již můžete do některých zemí, a to bez omezení do Řecka, Itálie, Slovenska, Rakouska či Chorvatska. Zažijte dobrodružnou cestu do Chorvatska a vydejte se k moři vlakem. 

Letní dovolená

S výběrem letní dovolené budete bohužel toto léto omezeni více než kdy jindy. Nejenže jsou nám hranice některých států stále uzavřeny, ale je bezpečnější necestovat do rizikovějších oblastí a vyhnout se zbytečnému risku. Jako bezpečná se již nyní zdá možnost strávit dovolenou v Chorvatsku, které patří mezi českými turisty mezi tolik oblíbené.

Jedinečná cesta

Letos můžete začít navíc opravdu jedinečnou cestu do Chorvatska, a to vlakem. Nejedná se přitom o nijak náročnou cestu. Vlaky vyráží minimálně třikrát týdně a v Chorvatsku jste doslova za pár hodin. Vlak vyráží v podvečer a už druhý den ráno se probudíte v Rijece. Je taky jen na vás, zda zvolíte klasická sedadla či lůžkový vlak, který nabízí větší komfort a možnost si po cestě náležitě odpočinou, přičemž do Rijeky přijedete zcela svěží.

Cestování vlakem je také komfortnější, nabízí dostatek pohodlí, prostoru, zpravidla Wi-Fi připojení, občerstvení a pohledů do okolní krajiny.

Rijeka

Vlakem se tedy dostanete až do Rijeky, přístavního městečka na severu Chorvatska, ze které se však můžete vydat ještě dále, a to prostřednictvím autobusů či zapůjčeného automobilu. I v Rijece si však můžete užít krásného koupání, historických památek i skvělého jídla. Nezapomenutelnou atmosféru zde dokreslují místní kavárny s živou hudbou.

Kam dál?

Vydat se však můžete ještě dál. Z Rijeky to není nijak daleko například do Puly, na ostrov Krk, Cres, Rab, ale cestovat můžete dále na jih Chorvatska. Naplánujte si jedinečnou dovolenou a prožijte pohodlnou cestu vlakem.