Tipy & rady Země

Jarní dovolená se sluncem a koupáním v moři? Poradíme vám, kam vyrazit

Jarní čas je ideálním obdobím pro zažití té pravé dovolené bez turistů. Přitom právě na jaře si již v mnoha destinacích můžete užívat nejen slunce, ale také koupání v moři, a to nemusíte létat zase tak daleko, například do Asie. Užijte si klidnou jarní dovolenou u moře, navíc za méně peněz.

Výhody jarní dovolené

Nejenže na jaře můžete prožít dovolenou takřka bez turistů, ale zažijete v dané destinaci také jedinečný jarní čas. Velkou výhodou jsou také ceny letenek, které jsou právě nyní cenově nesmírně výhodné. Kam tedy vyrazit?

Lanzarote

Nádhernou jarní dovolenou můžete prožít na jednom z Kanárských ostrovů. Lanzarote má velmi specifický povrch červenohnědé barvy, který tvoří lávové vyvřeliny, někdy se přirovnává k měsíční krajině. Jedná se o exotičtější kraj, pro jeho objevení však nemusíte cestovat příliš daleko. I v březnu si zde užijete slunce a i když je moře o trochu chladnější, dopřát si můžete i koupání. Těšit se můžete na stovky úchvatných pláží, skvělou gastronomii i zasloužený klid.

Turecko

Toužíte-li po slunci a koupání, zvažte dovolenou v Turecku. Turecku si získává na oblibě, a to nejen pro své počasí, ale také díky svým výhodným cenám. Na jaře se můžete těšit na příjemné teploty a pláže bez turistů. Užívat si zde můžete lenošení, výlety i vodní sporty. Letecky můžete být v Turecku za příjemné 3 hodiny.

Egypt

Do Egypta se letecky dostanete přibližně za 4 hodiny přímým letem, což není žádné velké utrpení. Po této cestě si již můžete užívat krásných pláží a potápění. Egypt nabízí teplé počasí a slunce celoročně. Na jaře se vyhnete úmorným letním vedrům a v březnu si můžete užívat průměrné teploty okolo 26 stupňů, přičemž moře má kolem 23. Březnová dovolená v Egyptě vás přitom vyjde finančně velmi výhodně.