Tipy & rady Zajímavosti

Pohodlné cestování s dětmi autem: Vyzkoušejte tyto rady a vychytávky

Toto léto nás pravděpodobně čeká dovolená v tuzemsku. Vyrazte proto se svými dětmi na rodinnou dovolenou autem. Připravit se na cestu můžete tak, aby vše probíhalo v klidu a naprostém pohodlí, a to pro vás i vaše děti. 

Cesta autem

Cestování autem s celou rodinou může být zábava, ale také velmi stresová záležitost. Důležité je se na takovou cestu dostatečně připravit a naplánovat ji tak, aby byla pohodlná pro vás i vaše děti. Velkou výhodou je, že cestování autem vám dopřeje flexibilnost, můžete s dětmi zastavit kdykoliv a kdekoliv budete potřebovat. Cestu si naplánovat také tak, abyste projeli místa, které vám dlouhou cestu mohou zpestřit.

Plán cesty

Důležité je si cestu naplánovat tak, abyste mohli po cestě pravidelně zastavovat, popřípadě se naobědvat v restauraci. Rozdělení cesty na menší úseky dětem celé výletování zpříjemní. Naplánujte si cestu tak, aby samotná byla cílem a vy si ji s dětmi užili. Ne, aby se jednalo o povinnou součást cestování.

Pozor na nevolnost

Připravte se na možnost, že někomu z rodiny v autě nemusí být příliš dobře. Pomůže zázvorová limonáda, zázvorové bonbony, pravidelné větrání, popřípadě malé svačinky či spánek. Nezapomeňte ani na záchranné sáčky.

Ochrana před horkem

Zapomenout byste neměli ani na dostatečnou ochranu před sluncem. Hodit se mohou stínítka na okna, dostatek tekutin, vhodně klimatizované auto, pohodlné oblečení z příjemných materiálů či osvěžování s pomocí rozprašovače s vodou.

Co sbalit?

Kromě potřeb v případě nevolnosti či horka, nezapomeňte sbalit svačinu, ideálně pokrájené ovoce, zeleninu, sušenky, menší svačinky, vlhčené ubrousky, papírové kapesníčky, náhradní oblečení, cestovní lékárničku a něco co děti zabaví.

Zábava

Nezapomeňte ani zábavu pro vaše děti. Cestu jim ukrátí jejich oblíbené hračky, písničky, které dobře znají, film, popřípadě hraní nejrůznějších her.