Tipy & rady

Kdy je ideální čas na cestu do Thajska? Nepromeškejte ho!

Láká vás Thajsko? Stále přemýšlíte, že byste do této jedinečné země zavítali? Termín odjezdu si dobře promyslete, jelikož v Thajsku se počasí velmi střídá. Poradíme vám, kdy je ideální čas si cestu do Thajska naplánovat.

Podnebí v Thajsku

To se dělí na 3 sezony, a to deštivou, která probíhá od května do října, mírnou od listopadu do února a horkou, která vás zastihne od března do května. Návštěvu Thajska v deštivé sezoně příliš nedoporučujeme, toto období je totiž velmi nevyzpytatelné. Pršet může i několik dní. Nejdeštivějšími měsíci jsou tedy červenec a srpen.

Nejlepší měsíce

Pro turisty je ideální období pro návštěvu právě chladná sezona, tedy měsíc listopad, prosinec, leden a únor. Nyní je pro vás tedy nejvyšší čas na to, abyste do Thajska vyrazili. Velmi však záleží, kam přesně letíte. Na severu země může být teplota i kolem 10 stupňů, naopak v Bangkoku až 32.

Pozor na horké období!

Ani období horka není pro návštěvu Thajska ideální. Od měsíce března až do května, někdy však až do června, se teploty pohybují až ke 40 stupňům a vlhkost vzduchu dosahuje 75 %. Doporučujeme se tedy vyhnout dovolené v Thajsku, která by spadala na měsíc duben. Během dubna jsou totiž teploty nejvyšší a vlhkost vzduchu velmi vysoká.

Regiony

Velmi však záleží na tom, na jaké místo přesně jedete. Například deštivá sezona je nejvytrvalejší na severu země, kde prší celé dny. I ostrovy při západní straně Thajska jsou pod vlivem dešťů. Naopak v suchu jsou ostrovy v Thajském zálivu, na jihovýchodní straně Thajska. Vždy se tedy orientujte nejen podle období obecně, ale také podle místa, na které letíte. Thajsko je překrásnou zemí a opravdu by nestálo za to, abyste si dovolenou neužili jen kvůli dlouhým dešťům či naopak velkému vedru.