Země

Nechte se okouzlit Srí Lankou

Ostrovní stát v jihovýchodní Asii, který vás okouzlí nádhernými plážemi, panenskou přírodou, čajovými plantážemi a dokonale zachovanými památkami. Vyrazte na Srí Lanku, která byla až do roku 1972 známa jen pod názvem Cejlon. I když už je Srí Lanka celkem známým místem pro turisty, najdete zde osamělá místa, na kterých si můžete užít jedinečnou atmosféru ostrova. Ostrov můžete navštívit celoročně díky příznivému počasí. 

Co důležitého byste měli vědět?

Na Srí Lanku se dostanete letecky. Cena běžné letenky se většinou pohybuje kolem 13 000 Kč. Na Srí Lanku můžete vyrazit po celý rok, jelikož počasí se zde různě mění. Abyste mohli zůstat na Srí Lance musíte zaplatit vízum za 35 dolarů, které platí po dobu 30 dní.

Co na Srí Lance zažít?

Nádherné pláže

Těšit se můžete na srílanské nádherné pláže, které vás okouzlí na první pohled. Opravdu překrásná je pláž Dalawella Beach. Nachází se u zátoky, kde uvidíte jedinečné přímo obří vlny. Zde můžete také zahlédnout karety, které sem pravidelně připlouvají. Rádi se potápíte? Navštivte Mirisse a jeho okolí. Zde se také pořádají výlety spojené s pozorováním velryb. Srí Lanka je také rájem surfařů.

Národní parky

Milovníci přírody si přijdou na své také v národních parcích Srí Lanky, kterých tu je celkem 26. Mezi nejznámější patří jistě Yala, Wilpattu a Udalwalawe. Pravdou je, že za návštěvu parku zaplatíte celkem vysokou částku, ale v ní je zahrnut také průvodce a cesta jeepem. Návštěva národního parku se pro vás však může stát opravdu jedinečným zážitek.

Uvidíte slony

Na Srí Lance se můžete potkat také s jedinečnými zvířaty, které vás zaskočí svou velikostí, a to slony. Vidět je můžete buď při návštěvě národních parků nebo můžete navštívit sloní sirotčince. V nich se můžete se slony dokonce vykoupat, ale otázkou zůstává, zda v tomto případě nejsou sloni jen způsobem, jak přijít k penězům a o jejich dobro v podstatě nejde.