Tipy & rady Země

Podzimní dovolená s koupáním a sluncem? Poradíme vám, kam vyrazit

Podzim v České republice je opravdu krásný, ale jen do chvíle, kdy přijde pochmurné počasí, deštivé dny a pocit velké únavy. Dopřejte si v těchto dnech dovolenou u moře, na které načerpáte dostatek síly na dlouhou zimu. Kam však vyrazit za teplým počasím a koupáním v moři?

Turecko

Tepla slunce si do sytosti užijete právě v Turecku. Pokud patříte mezi příznivce kvalitní dovolené v dobře vybaveném resortu, je pro vás Turecko dobrou volbou. Právě zde vám totiž rezorty nabízí opravdový komfort. Turecké pláže jsou dlouhé a proto poskytnou dostatek odpočinku, navíc v době mimo sezónu zde příliš turistů nepotkáte. Z ulic a měst plných lidí se stanou příjemná místa s pohodovou atmosférou. V Turecku si užijete i kvalitního nočního života. Dovolená pro všechny, kteří touží po odpočinku, zábavě a nových zážitcích.

Egypt

Pro milovníky sportu a potápění je vhodnější Egypt. I během podzimu je zde stále nádherně a můžete se pravidelně koupat v teplém moři. Dovolenou pravděpodobně strávíte v jednom resortu, ale užijete si zaslouženého odpočinku a pohody. Podzimní dovolená v Egyptě není ani tolik finančně náročná a vyplatí se i pořízení tzv. all inclusive. Na této dovolené se dobře najíte, odpočinete si a užívat si můžete i jedinečného šnorchlování či výletů za delfíny.

Řecké ostrovy

Podzim je také ideálním pro cestování po řeckých ostrovech. Pravdou je, že koupání už bude více osvěžující, ale na výlety po řeckých ostrovech je podzim jako zrozený. Teploty jsou mnohem příjemnější a můžete vidět jedinečné antické památky, ochutnat skvělou řeckou kuchyni, skvělá vína a užít si řecké pohostinnosti. Ideální dovolená pro všechny, kteří milují jídlo, historii a nové zážitky. Chytne však také krásný bronz a dopřejete si koupání v moři.